Zmaji bruhali ogenj tudi proti Linzu

Hokej 26. Sep 202120:18 > 20:57 0 komentarjev
Olimpija je po zmagi v Bolzanu uspešen konec tedna zaključila še s slavjem proti Linzu.

Po skalpu aktualnih podprvakov lige ICE v petek je Olimpija prišla do zmage še na drugi domači tekmi nove sezone. Zmaji so visoko ugnali zadnjeuvrščeni Linz (6:3) in imajo po štirih tekmah že devet točk, na lestvici pa so drugi. Znova je blestel Francoz Guillaume Leclerc, ki je trem zadetkom dodal še podajo in je zdaj skupno že pri enajstih točkah. Tri podaje je prispeval Nik Simšič.

Ljubljančani so dobre predstave z uvodnih treh tekem prenesli tudi na začetek današnjega dvoboja. V dvobojih so prevladovali, igra pa se je večina časa odvijala v obrambni tretjini Linza. Po polovici prve tretjine je tako Jaka Šturm zadel prečko, domači pa so svojo premoč kronali v 11. minuti, ko je napako gostujočih igralcev v srednji tretjini unovčil najučinkovitejši igralec Olimpije v tej sezoni, Francoz Guillaume Leclerc.

Ta je zadrsal proti avstrijskemu vratarju Thomasu Hönecklu, ki je njegov strel sicer ubranil, a se je plošček odbil v mrežo. Gostje so potrebovali manj kot dve minuti, da so izenačili. Po zmedi pred vrati Žana Usa je pak v njegov gol »zbezal« Brian Lebler. Na premoč domačih v prvem delu sicer kaže statistika strelov (12:3), a sta moštvi na odmor odšli poravnani.

Malo igre pet na pet, Olimpija pobegnila

Da rezultat ni dolgo ostal izenačen, je v 25. minuti poskrbel Daniel Murphy, ki mu je izza vrat lepo podal Leclerc. Na polovici tekme so si domači privoščili kazen zaradi preveč igralcev na ledu, a to jih ni zmotilo. Z igralcem manj na ledu so namreč izpeljali hiter protinapad, v katerem je po podaji Kristjana Čepona med nogama Höneckla zadel Gregor Koblar. Linz je vrnil z enako mero, ko je na klop za kaznovane sedel Christopher Rumble, je Usa premagal Stefan Gaffal. Zadnjo besedo v drugi tretjini so kljub temu imeli Ljubljančani, ob igri z igralcem več je fantastičen zadetek pod prečko z desne strani dosegel Leclerc in zmaje pred zadnjim odmorom spet popeljal na plus dve.

Brez večjih težav do zmage

Zeleni so v uvodu zadnjega dela zdržali nalet gostov ob izključitvi Tadeja Čimžarja, nato pa sami udarili še petič. Pod hattrick se je po krasnem preigravanju in podaji na oddaljenejšo vratnico Žige Panceta podpisal Leclerc. Olimpija kljub temu ni popuščala, ob številčni premoči je za visokih 6:2 po podaji Blaža Tomaževiča zadel še Tadej Čimžar. Gostje so sicer manj kot minuto zatem znižali prek Leblerja, a zmage domačih niso mogli več ogroziti.

Ljubljančane naslednja tekma v ligi ICE čaka konec tedna, ko bodo že v petek (ob 19.45) gostili Innsbruck.

Liga ICE, 4. krog

Sobota, 25. september

Dunaj – Innsbruck 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Nedelja, 26. september

Salzburg – Bratislava 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Fehervar – Beljak 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Dornbirn – KAC 2:1 po kazenskih strelih (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)

Gradec – Pustertal 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Olimpija – Linz 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Strelci: 1:0 Leclerc 11., 1:1 Lebler (Rotter, 12.), 2:1 Murphy (Leclerc, Simšič, 25.), 3:1 Koblar (Čepon, 31.), 3:2 Gaffal (Lamarche, 34.), 4:2 Leclerc (Piche, Simšič, 35.), 5:2 Leclerc (Pance, Simšič 47.), 6:2 Čimžar (Tomaževič, Jezovšek, 50.), 6:3 Lebler (Dzerins, Rotter, 51.)

Bolzano – Znojmo 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)