Innsbruck ostaja strup za Olimpijo, Svetina junak železarjev

Hokej 1. Okt 202122:09 0 komentarjev
Olimpija je tokrat ostala brez zmage.

Ljubljančani so v okviru 5. kroga lige ICE doma izgubili proti Innsbrucku po podaljšku (3:4). Po treh zaporednih zmagah je to drugi poraz za Ljubljančane v sezoni. Jesenicam je v alpski ligi zmago nad Feldkirchom po podaljšku (2:1) prinesel Erik Svetina.

Ljubljančani so tudi drugič v sezoni proti Innsbrucku izgubili s 3:4, tokrat po podaljšku. Olimpija kljub temu ostaja pri vrhu lestvice, z današnjo zmago jo je na drugem mestu prehitel Bolzano. Neporažen še naprej ostaja madžarski Fehervar, ki je tokrat slavil v Dornbirnu (6:3).

Tudi na peti tekmi prvi do vodstva

V skladu z začetkom letošnje sezone so Ljubljančani tudi tokrat tekmo odprli bolje od tekmeca. Prvih sedem minut se je igra odvijala predvsem pred vrati Innsbrucka, premoč domačih pa je presekala neumnost Jake Sodja, ki je bil izključen za dve minuti. Tirolci so pokazali napadalne ambicije, a številčne prednosti niso izkoristili. Je pa to v 13. minuti uspelo domačim. Še pred tem je najboljši strelec lige Guillaume Leclerc zadel vratnico, nato pa je Timothy McGauley sam krenil proti vratom Žana Usa, a v ključnem trenutku zgrešil ploščico. Olimpija je to kaznovala, po podaji Simšiča je z leve strani zadel kapetan Žiga Pance in poskrbel, da so zmaji na prvi odmor odšli s prednostjo.

Pol tretjine z igralcem manj

To so gostje izničili že po 51 sekundah druge tretjine, ko je okoli gola zadrsal Alex Dostie, Usa pa je premagal Michael Huntebrinker. Olimpija si je v tem delu privoščila preveč kazni, kar 10 minut so hokejisti v zelenem presedeli na kazenski klopi. Prvi se je hladil Tadej Čimžar, po podaji v napadalno tretjino ob igralcu manj na ledu pa je Aleš Mušič izkoristil napako gostujočega vratarja Thomasa McColluma. Ta je zadrsal skoraj do modre linije svoje obrambne tretjine, legendarni napadalec zmajev pa ga je prehitel in plošček poslal v mrežo. Innsbruck je bil v nadaljevanju – predvsem po zaslugi izključitev – precej boljši tekmec, na trenutke so Avstrijci močno obstreljevali vrata Usa. Vratar Olimpije je drugič klonil v 35. minuti, ko je izenačil Martin Ulmer. Ni veliko manjkalo, pa bi Innsbruck celo povedel, saj je dve minuti kasneje Zachary Magwood zadel vratnico. Razmerje v strelih po 40 minutah: 30:18 za goste.

Po 60 minutah brez odločitve

Nov hladen tuš za domače navijače je sledil že po 53 sekundah tretje tretjine. Magwood je namreč ob izteku kazni Sodje poskrbel za prvo vodstvo Innsbrucka na tekmi. Olimpija je odgovorila hitro, prav tako z igralcem več je v 46. minuti s strelom od daleč izenačil Aleksandar Magovac. Ker v nadaljevanju ob izenačeni igri golov ni bilo, je bil na vrsti petminutni podaljšek. V njem je po 76 sekundah zadel Daniel Leavens in Tirolcem prinesel dve točki. Naslednja tekma Olimpijo čaka že v nedeljo, ko bo gostovala na Dunaju.

Feldkirch padel šele po podaljšku

Na Jesenicah je gostoval Feldkirch. Evropski prvaki iz leta 1998 so v zadnjem času daleč od prave slave, na lestvici AHL so na predzadnjem mestu. Železarji so v prvi tretjini močno prevladovali (streli kar 11:1), a poti v mrežo niso našli. Druga tretjina je bila bolj izenačena, gostje pa so povedli v 25. minuti prek Antona Trastasenkovsa. Gorenjci so izenačili šele v tretji tretjini, ko je v 49. minuti izenačil Erik Svetina. Tekma se je zavlekla v podaljške, kjer pa je že po 51 sekundah še enkrat udaril Svetina in Jesenice z novima dvema točkama (skupno 18 po sedmih tekmah) utrdil na vrhu alpske lige. Nova tekma izbrance Nika Zupančiča čaka že jutri, ko bo v Podmežakli gostoval Vipiteno.

Liga ICE, 5. krog

Petek, 1. oktober

Znojmo – Gradec 9:3 (0:1, 2:2, 7:0)

Dornbirn – Fehervar 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)

Linz – Bolzano 3:4 po podaljšku (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)

KAC – Dunaj 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Olimpija Innsbruck 3:4 po podaljšku (1:0, 1:2, 1:1, 0:1)
Strelci: 1:0 Pance Ž. (Simšič, Murphy, 13.), 1:1 Huntebrinker (Dostie, Feldner, 21.), 2:1 Mušič (Sodja, 25.), 2:2 Ulmer (Magwood, 35.), 2:3 Magwood (Huntebrinker, Dostie, 41.), 3:3 Magovac (Čimžar, Zajc, 46.), 3:4 Leavens (McGauley, 62.)

Pustertal – Salzburg 3:4 po podaljšku (2:0, 0:0, 1:3, 0:1)

Bratislava – Beljak – prestavljeno zaradi zdravstvenih razlogov, naknadni termin še ni znan

Lestvica lige ICE

Alpska hokejska liga

Jesenice – Feldkirch 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
Strelca: 0:1 Trastasenkovs (Lebeda, Korecky, 25.), 1:1 Svetina (Crnovič, Pance E., 49.), 2:1 Svetina (Rajsar S., 61.)