Prigarana zmaga nad Salzburgom Olimpijo izstrelila na vrh

Hokej 10. Okt 202120:08 > 20:39 8 komentarjev
Olimpija - Salzburg. Foto: Uroš Skaza

Po petkovi zmagi nad Pustertalom so hokejisti Olimpije odigrali še drugo domačo tekmo v tem koncu tedna. V 8. krogu lige ICE so v Tivoliju gostili Salzburg in zmagali z nogometnih 1:0. Po prvih dveh tretjinah je bil izid izenačen (0:0), nato pa je edini gol na tekmi dosegel Gregor Koblar. Ljubljančani so po porazu Fehervarja proti Dornbirnu (1:3) prevzeli vodstvo na lestvici.

Lov na šesto zmago po osmih tekmah je bil za ljubljanske hokejiste uspešen. Salzburg je v Tivoliju pokazal, zakaj spada med glavne favorite za končno slavje v ligi ICE. Gostje iz Mozartovega mest so drsalno izjemno močna in bojevita ekipa, a to za oslabljene Ljubljančane (spet so manjkali Aleksandar Magovac, Miha Logar, Miha Zajc in Wade Murphy) ni bilo dovolj. Tekmo je z golom v 50. minuti z igralcem več na ledu odločil Gregor Koblar. Po minimalni zmagi na Dunaju je to še en velik skalp Olimpije, ki je prevzela vodstvo na lestvici lige ICE!

Fotogalerija s tekme v Tivoliju (Foto: Uroš Skaza)

Eden najbolj norih trenutkov tekme. Plošček se je gostujočemu vratarju "ujel" v čelado. Foto: Uroš Skaza
Trenutek, ki je odločil tekmo. Plošček za hrbtom vratarja Salzburga Atteja Tolvanena. Foto: Uroš Skaza
V Ljubljano spet prihaja Salzburg. Foto: Uroš Skaza

Salzburg nevarno pretil

Čeprav je bilo po uradni statistiki lige razmerje strelov v prvi tretjini izenačeno (7:7), pa so imeli Salzburžani več od igre. Navijači golov sicer niso videli, a se lahko Ljubljančani predvsem vratarju Žanu Usu zahvalijo, da je bil na semaforju po 20 minutah še naprej začetni izid. Rdeči biki so z zelo disciplinirano igro v obrambi, ko so blokirali številne strele domačih z modre linije, povsem onemogočili napad zmajev. Nekje na sredini prvega dela so gostje močno pritisnili, Olimpija pa se je reševala z zaporednimi prepovedanimi dolgimi streli. Trener Mitja Šivic zagotovo ni bil zadovoljen s prikazanim.

Boljše nadaljevanje domačih

Domači so bili v drugem delu bolj konkretni. K temu sta pripomogli tudi dve izključitvi pri Salzburgu, a sta oba powerplaya ostala neizkoriščena. Tokrat je bila Olimpija tista, ki je stisnila solnograške hokejiste v njihovo obrambno tretjino in obstreljevala vrata Atteja Tolvanena, toda neuspešno. Po 40 minutah ob borbeni predstavi obeh moštev še naprej 0:0, razmerje v strelih pa za malenkost na strani Olimpije (17:14).

Koblar in Us junaka

Salzburg je v zadnjem delu stopnjeval pritisk, a je Olimpija to presekala z odlično igro ob powerplayu. Na kazenski klopi je drugič nocoj sedel Keegan Kanzig, domači pa so povedli v 50. minuti, ko je s strelom z desne strani poizkusil Žan Jezovšek, palico pa je podstavil Gregor Koblar. Gostje so močno pritisnili, tudi dosegli zadetek, a kot so pokazali sodniki, se je mreža zatresla že po izteku rednega dela tekme.

Končalo se je z nogometnih 1:0. Edini gol je dosegel Gregor Koblar. Foto: Uroš Skaza

Naslednja tekma v ligi ICE čaka hokejiste Olimpije v petek, ko bodo gostovali v Linzu. Še prej je pred zmaji izziv državnega prvenstva. V torek se bodo v drugem večnem derbiju sezone v gosteh pomerili z Jesenicami.