Tivoli ostaja trdnjava, za peto zaporedno zmago padel Linz

Hokej 29. Okt 202121:55 > 22:45 3 komentarji
Olimpija je Linz strla z izjemno zadnjo tretjino. Foto: HKO/Sportida / ICEHL

Za hokejisti Olimpije je nov odličen večer. V 14. krogu lige ICE so po tesnem in napetem obračunu s 3:0 premagali Linz, moštvo, ki jim je nazadnje preprečilo zmagoslavje. Po izvrstni zadnji tretjini (po dveh golov ni bilo) je to za Ljubljančane že peta zaporedna zmaga, skupno enajsta v tekmovanju.

Že tretjič v tej sezoni sta se udarila Olimpija in Linz. Zmaji so dobili prvi obračun (v 4. krogu s 6:3), na drugem so bila črna krila doma po podaljšku boljša s 4:3. To je bil tudi zadnji poraz Ljubljančanov, ki so nato nanizali štiri zaporedne zmage (doma Znojmo in Beljak, v gosteh Dornbirn in Gradec).

Današnji obračun je bil precej bolj izenačen, predvsem pa so bili napadalci manj učinkoviti. Met prvega ploščka je pripadel Evi Dukarič, kapetanki ženske članske ekipe pri Olimpiji. Krasno atmosfero na tribunah (po uradni statistiki lige se pod Rožnikom zbralo več kot 2200 navijačev) pa je z golom v 42. minuti kronal Nik Simšič. Enajst minut kasneje je zadel še prvi strelec lige Guillaume Leclerc, piko na i pa je postavil kapetan Pance. Žan Us je še četrtič v sezoni ostal nepremagan. Zmaji so z novimi tremi točkami še utrdili vodstvo na lestvici, pred danes poraženim Fehervarjem imajo že osem točk prednosti!

Žan Us je še četrtič letos ostal nepremagan.

Dvakrat v okvir gola

Navijači v izvrstnem vzdušju hale Tivoli v prvi tretjini niso videli zadetkov, a kakovostnega hokeja vendarle ni manjkalo. Rahlo pobudo so imeli domači, najbolj vroče pa je na ledeni ploskvi postalo že v 4. minuti, ko si je nalet na ogradi privoščil Emilio Romig pri gostih. Ljubljančani so reagirali, zaradi grobosti je bil izključen Miha Zajc, pri gostih pa zaradi istega razloga Rafael Rotter. Olimpija je z igralcem več pritisnila, najlepšo priložnost pa je zapravil Žan Jezovšek, ki je z vrha krogov nekoliko z leve strani stresel vratnico. Gostujočemu vratarju Thomasu Hönecklu je kar precej cingljalo okrog ušes, v 13. minuti je namreč prečko po hitri akciji po levi strani zadel še Nik Simšič. Kljub temu se je prvi del, kot že omenjeno, končal z začetnih 0:0.

Zapravljeni stoodstotni priložnosti, nevarni tudi gostje

Niz strelov v okvir gola se je nadaljeval tudi v drugem delu, že v 21. minuti je Guillaume Leclerc, tokrat po tleh, še tretjič zadel vratnico Linza. Olimpija je bila do 30. minute boljši tekmec, v nadaljevanju tretjine je prav Francoz zapravil najlepšo priložnost na tekmi. Zaradi dveh izključitev so se opogumili tudi gostje, vratar zmajev Žan Us je bil nekajkrat na preizkušnji, a je delo vselej opravil z odliko. Tik pred iztekom kazni Wadea Murphyja je v protinapad krenil Gregor Koblar, a je Höneckl preprečil gol Ljubljančanov z igralcem manj. Razmerje v strelih po 40 minutah: 22:16 za domače, v golih pa sta na semaforju še naprej vztrajali dve ničli.

Drugi gol je dosegel najboljši strelec lige Leclerc.

Linz ni zdržal silovitega tempa

Dinamično se je začela tudi tretja tretjina, s po eno priložnostjo na obeh straneh. Posredovati sta morala oba vratarja. Nato pa je plošček na modri liniji ukradel Simšič, zadrsal na levo in z diagonalnim strelom po tleh Olimpijo povedel v vodstvo. Za 24-letnega Ljubljančana je bil to že osmi gol v sezoni, s čimer je najuspešnejši pri zmajih po številu zadetkov. Kmalu zatem si je nespametno potezo privoščil Jezovšek, ki je zaradi naleta v glavo tekmeca prejel dve dvominutni kazni. Zeleni so zdržali številčni manjko, čeprav Linz ni zares silovito pritisnil proti golu Usa.

Domači so minimalno vodstvo nato brez večjih težav zadrževali, v 53. minuti pa so izkoristili prednost igralca več, ko je z desne strani zadel najučinkovitejši napadalec lige Leclerc. Odlično delo je opravil Žiga Pance, ki je v pravem trenutku gostujočemu vratarju zakril pogled. Prav kapetan je v 57. minuti s fantastično samostojno akcijo dokončal delo in na koncu poskrbel za visoko zmago zmajev.

Navijači Olimpije so znova imeli kaj videti. Izjemnih je bilo predvsem zadnjih 20 minut.

Naslednjič tekmovalno šele v četrtek

Na ostalih tekmah se je najvišje zmage veselil Innsbruck, ki je nekoliko presenetljivo ugnal KAC v Celovcu (4:1). V goliadi je Beljak premagal Gradec (9:7), Fehervar pa je izgubil v Bolzanu (2:3). Tekma med Dornbirnom in Bratislavo je bila po prvi tretjini ob izidu z 1:0 za buldoge prekinjena, saj je slovaški hokejist Boris Sadecky izgubil zavest in doživel srčni infarkt. Po posredovanju reševalne ekipe se je zaenkrat vse izteklo dobro, kot so še zapisali pri edinem slovaškem predstavniku, pa je 24-letnik iz Trencina “v stabilnem stanju na intenzivni negi, kjer je pod stalnim nadzorom strokovnjakov”.

Ljubljančane za razliko od zdajšnjega dela sezone čaka prosta nedelja, v naslednjem tednu pa nato kar tri tekme v štirih dneh. Najprej bodo v četrtek gostovali pri Znojmu, nato pa v petek v Tivoli prihaja Bratislava. V nedeljo bodo gostili še madžarski Fehervar.