Slaba druga tretjina usodna za Jeseničane

Hokej 29. Mar 202222:30 > 22:31 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na drugi polfinalni tekmi alpske lige v gosteh izgubili proti italijanskemu Rittnu z 2:3 (2:1, 0:2, 0:0). Po dveh tekmah je izid v zmagah izenačen 1:1, tretja tekma bo v četrtek na Jesenicah.

Jeseničani so na prvi tekmi polfinalne serije premagali Ritten z 2:1, na današnji tekmi pa so po hudem in izenačenem obračunu ostali praznih rok.

Gorenjci so slabo odprli obračun, že v tretji minuti so prejeli prvi gol, potem ko je zadel Kanadčan MacGregor Sharp. V končnici uvodne tretjine so obrnili tekmo v svojo korist, najprej so v začetku 17. minute izenačili po golu Erika Svetine, le minuto zatem pa je Eric Pance izkoristil “power-play” in povišal na 2:1.

Varovanci Nika Zupančiča so v začetku in končnici druge tretjine prejeli dva gola. Najprej je njihovo mrežo v 22. minuti zatresel Jakob Prast, sekundo pred odhodom na drugi veliki odmor pa je železarje v “črno zavil” še Finec Lasse Uusivirta, ki je izkoristil številno premoč na ledu in povišal na 3:2.

Železarji so v zadnji tretjini skušali doseči izenačujoči gol, v tem pa niso bili uspešni.

V polfinalu moštva igrajo na tri zmage. Tretja tekma bo v četrtek na Jesenicah. Četrta tekma bo 2. aprila, če polfinale tudi takrat še ne bo odločen, pa bo zadnji polfinalni datum 5. april.

Na drugi polfinalni tekmi med Asiagom in Lustenauom je izid v zmagah prav tako izenačen 1:1. Po zmagi Asiaga za zeleno mizo na prvi tekmi s 5:0 – Lustenau je zaradi premajhnega števila zdravih igralcev nastop odpovedal, tekmovalna komisija lige pa je zmago prisodila Asiagu – je Lustenau danes slavil s 5:3.

Alpska liga, polfinale, drugi tekmi

Torek, 29. marec:

Lustenau – Asiago 5:3 (1:1, 1:1, 3:1) /1:1/

Ritten – Jesenice 3:2 (1:2, 2:0, 0:0) /1:1/

V poševnicah je zapisan izid v zmagah. V finale se bosta uvrstili ekipi, ki bosta prvi zbrali tri zmage.