Zmaji so za nadaljevanje niza poigrali z Gradcem

Hokej 3. Jan 202421:56 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 36. kroga lige ICEHL premagali Graz99ers s 5:1 (0:1, 4:0, 1:0).

Ljubljanski hokejisti nadaljujejo odličen niz in učinkovite predstave. Od lanske božične tekme, ko je v Tivoliju po kazenskih strelih padel celovški KAC, so nanizali še tri zmage, tudi v gosteh pri vodilnem Fehervarju, v Salzburgu pa dobili točko za poraz po podaljšku. Vse to jih je utrdilo na desetem mestu, ki še vodi v kvalifikacije za končnico, obenem pa so se povsem približali devetemu Vorarlbergu.

Na prvi dan novega leta so zeleno-beli odlično nastopili v Szekesfehervarju ter z učinkovito predstavo presenetili domačo zasedbo (5:1). Danes je bila naloga v teoriji še precej lažja, saj je v Tivoli prišel zadnji Gradec. Štajerska ekipa ima le še minimalne teoretične možnosti za preboj na deseto mesto.

A kljub temu je bila vsaj v prvem delu trd tekmec. Gostje so bili zelo borbeni in potrpežljivi v obrambi, domačim pa kljub terenski premoči ni uspelo doseči zadetka, po golu ob “power-playu” Gradca pa so se znašli celo v zaostanku.

Toda vse se je spremenilo v začetnih minutah druge tretjine. Takrat so zmaji premoč spremenili tudi v zadetke. Najprej je Miha Zajc lepo zaposlil Jako Sodjo, ki je samo podstavil palico pred vrati. Manj kot minuto pozneje je po hitrem protinapadu zadel še Maris Bičevskis. Domači so se sprostili, kar se je poznalo tudi ob številčni prednosti na polovici tekme, ko je zadel še Zajc. Za popolno prevlado v tej tretjini pa je nato domača zasedba pred drugim odmorom dosegla še en gol ter praktično že odločila tekmo.

Domači še niso popustili, gostje v zadnjih 20 minutah niso bili posebej nevarni pred vrati Lukaša Horaka, v zadnji tretjini pa je za piko na i še eni dobri osebni in moštveni predstavi Zajc dosegel gol za svoj “hat trick” na dvoboju za končnih 5:1.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v soboto na Dunaju, kjer bo nasprotnik Vienna Capitals. Trenutno 11. ekipa lige je neposredni tekmec za končnico, a ima za slovenskim klubom že precejšen zaostanek.

SŽ Olimpija – Graz99ers 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Dvorana Tivoli, gledalcev 1200, sodniki: Soos, Sternat (glavna), Muzsik, Snoj.

Strelci: 0:1 Krastenbergs (Bouramman, Matson, 11.), 1:1 Sodja (Zajc, Predan, 27.), 2:1 Bičevskis (Zajc, Hebar, 28.), 3:1 Zajc (Predan, Gooch, 31.), 4:1 Zajc (Gooch, Hebar, 39.), 5:1 Zajc (Bičevskis, 55.).

Kazenske minute: SŽ Olimpija 10, Graz99ers 10.