Kopitarjev zadetek ni bil dovolj za Kralje

Liga NHL 10. Jan 20177:17 > 7:30
Getty Images

Anže Kopitar je s svojimi Kralji ponoči odigral obračun proti ekipi Dallas Stars in izgubil z rezultatom 6:4. V porazu svojega moštva je prispeval zadetek. Hokejisti Washingtona so ponoči v sklopu rednega dela sezone lige NHL, premagali Montreal s 4:1.

Ponoči so bile v ligi NHL odigrane štiri tekme, na zadnji pa se je s Kralji iz Los Angelesa meril tudi Anže Kopitar. V Staples Center so v goste prišle Zvezde iz Dallasa in pred nekaj manj kot 20.000 gledalci tekmo uspeli dosbiti s 6:4,

Začetek tekme je bil počasen, sicer poln neizkoriščenih priložnosti in dobrih obramb na obeh straneh. V prvi tretjini smo videli le en zadetek, račun Dallasa je odprl Brett Ritchie.

Druga tretjina je že nakazovala lepšo igro in predvsem bolj atraktiven hokej za gledalce. Na 2:0 za Dallas je povišal Tyler Seguin, za LA pa je prvi zadetek dosegel Nick Shore. Drugo tretjino so Zvezde zaključile z dvema zadetkoma prednosti, potem ko je zabil še Jamie Oleksiak.

V zadnji tretjini smo videli kar šest zadetkov, po tri na vsaki strani. Za Dallas so zadeli Shore drugič. Hudler in Sharp, pri Kraljih pa je bil po podaji Dereka Forborta in Trevorja Lewisa uspešen tudi Anže Kopitar. Poleg njega sta zadela tudi Dustin Brown in Brad Doughty.

Kopitar je vpisal 20. točko v sezoni, LA pa je v pacifiški diviziji trenutno na petem mestu z 20 zmagami.

Ovečkin v zgodovino

Washington Capitals so več kot očitno v dobri formi, ki so jo nadaljevali tudi v Kanadi na obračunu proti Montrealu. Legendarni Aleksander Ovečkin je na šesti zaporedni zmagi svojega moštva prispeval kar tri točke (zadetek po powerplayju in dve asistenci) in po številu zbranih točk v najmočnejši hokejski ligi na svetu ujel legendarnega Maurica Richarda, ki je svojo celo kariero igral v Montrealu – mestu, kjer se je rodil in umrl. Ovečkin je tako le točko oddaljen od okroglih 1000. 30-letni Ovečkin je do zdaj zabeležil 999 točk (544 zadetkov + 455 asistenc) v 879 NHL tekmah.

To pomeni, da sem se postaral. Spominjam se svoje prve sezone v ligi NHL, svoje prve tekme. Zdi se mi, da se je to zgodilo pet minut nazaj. Čas mineva hitreje kot sem si mislil. Zato je zelo pomembno, da uživate v vsakem trenutku in poskušate storiti nekaj posebnega. Vesel sem, da sem se vpisal v zgodovino, predvsem takrat, ko sem v istem stavku omenjen z legendo igre,” je dejal Ovečkin.

Njegov rojak, napadalec Evgenij Kuznetsov pa je dosegel najlepši zadetek na tekmi, drugega za ekipo iz prestolnice ZDA, podal pa mu je prav Ovečkin.