Tampa Bay le še zmago od finala vzhoda

Liga NHL 29. Avg 202021:11 > 21:14
Getty Images

Hokejisti Tampe Bay Lightning so na 4. tekmi premagali Boston s 3:1 in z enakim izidom vodijo s polfinalni seriji vzhodne konference lige NHL. Do vodstva v svojih serijah sta prišli tudi ekipi New York Islanders proti Philadelphii in Vegas Golden Knights proti Vancouvru.

Tampa Bay je na četrti tekmi polfinala Vzhoda Boston premagal s 3:1. Prva dva gola je dosegel Ondrej Palat, za visokih 3:0 pa je poskrbel Viktor Hedman.

Bruinsi, ki so bili najboljše moštvo lige pred marčevsko prekinitvijo, so v zadnji tretjini prek DeBruska sicer dosegli zadetek, ampak v vratih Tampe je bil odličen Andrej Vasiljevski, ki je ubranil 29 strelov.

Na drugi tekmi vzhodne konference so New York Islanders premagali Philadelphio s 3:1 in v seriji zdaj vodijo z 2:1. Flyersi so sicer vodili po golu Pitlicka. V 28. minuti je izenačil Martin, Islandersom pa je vodstvo le 6 sekund pred koncem druge tretjine prinesel Komarov. V zadnji tretjini je na 3:1 s svojim 6. golom končnice ob številčni prednosti povišal Lee.

V zahodni konferenci sta tretjo tekmo serije odigrala Vegas in Vancouver. Golden Knightsi so dva gola dosegli že v prvih šestih minutah, strelca sta bila Tuch (že njegov 7. gol končnice) in Whitecloud. Gol za varen zaključek je v 43. minuti dosegel Stone. Vratar Robin Lehner je ohranil mrežo nedotaknjeno, zbral je 31 obramb. Vegas po zmagi s 3:0 v seriji vodi z 2:1.