Anže Kopitar v zadnjih sekundah do 400. zadetka in velikega skalpa (VIDEO)

Hokej 9. Nov 20237:01 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v Las Vegasu s 4:1 premagali favorizirane Zlate viteze, piko na i pa je v zadnjih sekundah z zadetkom v prazno mrežo postavil Anže Kopitar, ki je dosegel že svoj 400. zadetek v ligi NHL.

V prvi tretjini sta v T-Mobile Areni mreži mirovali. Gostje iz Los Angelesa pa so zobe pokazali v drugi tretjini, ko je ravno po podaji kapetana Anžeta Kopitarja v polno zadel Adrian Kempe. Prednost Kraljev je na 2:0 povišal Trevor Moore.

Ko je v tretji tretjini zadel še Pierre-Luc Dubois, so gostje že začeli slaviti odmevno zmago. Iz tira jih ni vrgel niti častni zadetek domače čete Williama Karlssona, saj je igro brez vratarja 12 sekund kasneje kaznoval ravno Kopitar in v svojo statistiko vpisal že 400. zadetek v svoji NHL karieri, kar je v zgodovini kalifornijskega kluba doslej uspelo le Lucu Robitaillu (557), Marcelu Dionneju (550) in Daveu Taylorju (431).

Izjemni Talbot zaustavil kar 37 strelov domačih

Pri današnjih zmagovalcih iz Kalifornije je blestel tudi kanadski vratar Cam Talbot, ki je zaustavil 37 strelov domačih igralcev, “kapituliral” je le v 55. minuti po strelu Šveda Williama Karlssona.

Kalifornijska ekipa je dosegla sedmo zmago v nizu v gosteh, na zadnjih sedmih tekmah pa že šesto zmago. Trenutno je z 18 točkami na visokem tretjem mestu v zahodni konferenci, pred njimi so le hokejisti iz Las Vegasa s 23 in Vancouvra z 19 točkami.

Los Angeles Kings bodo naslednjo tekmo igrali v noči na petek, ko bodo doma gostili Pittsburgh Penguins, ki so z desetimi točkami na dnu razpredelnice v vzhodni konferenci.