Boston in Colorado že v naslednjem krogu

Hokej 24. Maj 20219:27 0 komentarjev
Colorado je pometel s St. Louisom. Foto: Guliverimage

Za hokejisti v ligi NHL so nove tekme končnice. Boston in Colorado sta se že uvrstila v drugi krog play-offa, blizu je tudi Winnipe. Nashville je z novo zmago po podaljšku izenačil serijo proti Carolini na 2:2.

Nepričakovano lahko so se v drugi krog končnice prebili hokejisti Bostona. V Washingtonu so slavili s 3:1 in se skupni izidom 4:1 prebili v drugi krog končnice. Tam jih čaka zmagovalec dvoboja Pittsburgh – New York, kjer pa je izid izenačen na 2:2. Za Bruins, ki so bili nazadnje prvaki leta 2011, sta bila junaka pete tekme Patrice Bergeron z dvema goloma in vratar Tuukka Rask, ki je zbral štirideset obramb.

Z metlo je v naslednji krog napredoval tudi Colorado. Z zmago v St. Louisu s 5:2 so serijo po najhitrejši poti odločili v svoj prid, zadnjo tekmo pa so odločili v zadnji tretjini, ki so jo dobili s 3:1. Avalanche v drugem krogu čaka boljši iz obračuna med Minnesoto in Las Vegasom, kjer zadnji vodi s 3:1 v zmagah.

Blizu napredovanja je tudi Winnipeg. Proti Edmontonu vodi s 3:0 v zmagah, potem ko je po podaljšku (5:4) doma premagal Kanadčane. Ti so sicer v začetku zadnje tretjine povedli že z 1:4, nato pa so Jets prišli do podaljška. V njem je tekmo z golom v 70. minuti odločil Danec Nikolaj Ehlers.

Izjemno izenačen pa je obračun med Nashvillom in Carolino. Še drugo tekmo v Nashvillu so domači dobili po maratonskem podaljšku, šele v 97. je za zmagos 4:3 zadel Luke Kunin. Že tretja tekma med tekmecema se je končala po drugem podaljšku, ko je Nashville zmagoviti gol dosegel v 95. minuti. Serija se zdaj seli nazaj v Carolino, kjer pa so domači prvi dve tekmi suvereno dobili (5:2, 3:0).