Bostončani nadaljujejo z izvrstnim nizom

Hokej 8. Nov 20227:44 0 komentarjev
nhl, hokej, bruins

Ob Vegas Golden Knights najboljša ekipa uvoda sezone vhokejski ligi NHL Boston Bruins je dosegla novo zmago. Tokrat je bostonska zasedba s 3:1 premagala St. Louis Blues in ima tako kot Vegas 22 točk s 13 tekem.

Za Boston so tokrat zadeli Jake DeBrusk v prvi tretjini ter Patrice Bergeron in Trent Frederic v tretji, v drugi pa je takrat za goste, ki so izgubili sedmič zapovrstjo, na 1:1 izenačil Brayden Schenn. Brad Marchand je podal pri dveh zadetkih domače ekipe.

Za Boston je bila to sedma zmaga na sedmi domači tekmi ter osma v zadnjih devetih obračunih. “Tekma ni bila najboljša ne z naše ne z njihove strani, a je bila takšna, da si pač nekako moral priti do zmage. Nam je uspelo najti pravo pot,” je dejal DeBrusk.

788. gol Ovečkina

Washington Capitals so s 5:4 premagali Edmonton Oilers, pri čemer je Jevgenij Kuznjecov prispeval po dva gola in podaji za domače, Aleksander Ovečkin pa je dodal gol in podajo. Za Ovečkina je bil to 788. gol v NHL, kar pomeni, da za 13 zaostaja za drugouvrščenim na večni lestvici Gordiejem Howom ter 106 za Waynom Gretzkyjem.

Pri gostih je dva gola dosegel Ryan Nugent-Hopkins, po gol in podajo pa sta prispevala najbolj učinkovita igralca lige Leon Draisaitl in Connor McDavid. McDavid je s 27 točkami (13 golov, 14 podaj) prvi na lestvici strelcev, Draisatl pa s 25 (8/17) drugi.

Na tretji tekmi večera so New York Islanders po podaljšku s 4:3 odpravili Calgary Flames, Mathew Barzal je zbral tri podaje za domače, bil je podajalec tudi pri odločilnem zadetku v peti minuti podaljška, tega je dosegel Noah Dobson. Mikael Backlund je bil dvakratni strelec pri gostih.

Los Angeles bo z Anžetom Kopitarjem v noči na sredo gostil Minnesoto Wild.