Carolina in Boston upravičila prednost domačega ledu

Hokej 21. Apr 202410:28 0 komentarjev
Boston Toronto

Uvodni tekmi končnice lige NHL sta pripadli Carolini in Bostonu. Višjepostavljeni ekipi sta izkoristili prednost domačega ledu proti New York Islanders in Toronto Maple Leafs.

Carolina, druga ekipa rednega dela v vzhodni konferenci, je za uvod Islanders premagala s 3:1. Po 40 minutah je semafor kazal 1:1, v 44. minuti pa je odločilen zadetek dosegel Stefan Noesen, zmago Hurricanes pa je z golom v prazno mrežo potrdil Martin Necas.

Še izdatnejša je bila zmaga Bostona, ki je Toronto za uvod serije ugnal s 5:1. Odločilna je bila druga tretjina, ki so jo Bruins dobili s 3:0. Dva gola ob powerplayu je dosegel Jake DeBrusk, ki je v statistiko vpisal še podajo.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bodo svojo pot v končnici proti Edmonton Oilers začeli v noči na torek.