Carolina spet na vrh, Vancouver presenetil v New Yorku

Hokej 28. Feb 20227:16 0 komentarjev
Carolina - v temnih dresih - je z zmago nad Edmontonom spet zavzela vodilno mesto vzhoda. Foto: Karl DeBlaker - AP Photo via Guliver

Za najlažji zmagi večera so v ligi NHL v noči na ponedeljek poskrbeli St. Louis in New York Islanders, oboji so se namreč veselili zmage s 4:0. Blues so bili boljši od Chicaga, hokejisti iz velikega jabolka pa od Anaheima.

Večer v najmočnejši ligi na svetu sicer ni prinesel velikih presenečenj. Morda lahko v to kategorijo uvrstimo zgolj zmago Vancouvra proti newyorškim Rangerjem. Kanadčani so po dveh tretjinah vodili s 4:0, domači so v zadnjem delu tekme zaostanek prepolovili, a je zmago gostov z golom v prazno mrežo potrdil Elias Petterson.

Do pete zaporedne zmage je prišla Carolina, ki je izkoristila tri neuspehe Floride v nizu in spet zavzela vodilno mesto na vzhodu. Hurricanes so tokrat z 2:1 premagali Edmonton, odločilni gol pa je že v 17. minuti dosegel Sebastian Aho, ki je zadel za 2:0. Oilers so prek Dereka Ryana sicer znižali, a do izenačenja jim ni uspelo priti.

Druga ekipa na zahodu, St. Louis Blues, je v Chicagu slavila s 4:0. V korist Blues je odločila odlična druga tretjina, ki so jo gostje v vetrovnem mestu dobili s kar 3:0. David Perron je dosegel dva gola. Z enakim izidom so Islanders slavili pri Anaheimu.

Prvi zadetek Caroline:

Slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja naslednja tekma z LA Kings čaka danes ponoči (4.30 po slovenskem času), ko bodo gostili Boston.