Covid močno zarezal v spored, prvaki po preobratu do zmage

Zadnja tekma pred premorom je bila na sporedu v Las Vegasu. Foto: L.E. Baskow - AP Photo via Guliver

V noči na sredo bi morali v najmočnejši hokejski ligi na svetu odigrati devet tekem, a je pandemija koronavirusa poskrbela, da jih je bilo kar osem odpovedanih oziroma prestavljenih na kasnejši termin. Edino srečanje večera sta tako odigrala Vegas in Tampa Bay, moštvo s Floride je slavilo (4:3) po preobratu.

V obračunu druge ekipe Vzhoda in druge ekipe Zahoda so navijači v Kaliforniji lahko spremljali zelo izenačen obračun. Na koncu so se tesne zmage veselili aktualni prvaki lige NHL, s čimer so skočili na vrh vzhodne konference, medtem ko Vegas na zahodni strani ostaja drugi.

Tekma se je začela po Strel, saj je že v sedmi minuti za 0:1 zadel Gabriel Fortier. A sledil je hiter odgovor domačih, saj je le dobre tri minute kasneje ob igri z igralcem več izenačil Mark Stone.

Še bolje je Vegas odprl drugi del, ko je bil v 22. minuti za prvo vodstvo na tekmi še enkrat natančen Stone. Varovanci Petra DeBoerja so prednost še povišali, ko je za 3:1 v 29. minutni natančno meril Nicolas Roy.

A Tampa je znova pokazala, zakaj so aktualni dvakratni zmagovalci lige. V 38. minuti so v le 43 sekundah prek Pierra Bellamareja in Anthonyja Cirellija izenačili in tekmo popeljali na izhodišče.

Gol Stamkosa za 4:3:

Zadnja tretjina je ponudila odličen hokej, dokončno piko na i preobratu Floridčanov pa je v 51. minuti ob powerplayu postavil Steven Stamkos.

V ligi NHL zdaj zaradi izbruha okužb s koronavirusom sledi večdnevni premor, naslednje tekme so načrtovane v noči na torek, 28. decembra po slovenskem času.