Detroit poglobil krizo Kraljev

Hokej 5. Jan 20247:31 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so izgubili še na četrti zaporedni tekmi. Pred domačimi gledalci so zapravili prednost dveh zadetkov (2:0), na koncu pa klonili po kazenskih strelih.

Kralji so odlično odprli tekmo. V 2. minuti je domače v vodstvo popeljal Adrian Kempe. Na 2:0 je v peti minuti po podaji kapetana Anžeta Kopitarja povišal Matt Roy, žal pa je bilo to bolj ali manj vse, kar so domači pokazali na tekmi proti Rdečim krilom.

Detroit je v drugi tretjini izenačil na 2:2. V tretji so gostje po zadetku Robbyja Fabbrija celo povedli s 3:2, a se Kralji niso predali in izid prek Kempeja izenačili na 3:3.

V podaljšku nismo videli zadetka, zato so o zmagovalcu odločali kazenski streli.

Pri domačih sta zgrešila Trevor Moore in Kempe, medtem ko sta bila za Detroit natančna Lucas Raymond in Patrick Kane.

Junak gostov je bil vratar Alex Lyon, ki je na koncu zbral kar 40 obramb, Čeh v vratih domačih David Rittich pa le 23.

Anže Kopitar je igral dobrih 20 minut. Enkrat je streljal proti vratom gostov ter vknjižil podajo.

Los Angeles je na lestvici zahoda šesti s 46 točkami, na vrhu imajo Colorado Avalanche 53 točk, Winnipeg Jets 52, Vancouver Canucks pa 51. V svoji pacifiški diviziji so Kopitar in druščina tretji za Vancouvrom in Vegas Golden Knights (49 točk).

Kopitarja in soigralce v naslednjih dveh tednih čaka serija šestih gostovanj. Prvo od teh bo na sporedu v Washingtonu pri Capitals v nedeljo ob 21. uri.