Dva poraza, dve dobri novici za Kopitarja

Hokej 25. Apr 20228:25 0 komentarjev
Vegas je še v 58. minuti vodil s 4:2, na koncu pa izgubil po kazenskih strelih. Foto: Guliverimage

V severnoameriški hokejski ligi NHL sta pomembni točki za uvrstitev v končnico izgubili moštvi Nashvilla in Vegasa, ki se še borita za preboj med osmerico v zahodni konferenci. Nashville je po podaljšku doma izgubil proti Minnesoti s 4:5, Vegas pa z enakim izidom po kazenskih strelih proti San Joseju.

Obe ekipi sta neposredni tekmec Anžetu Kopitarju in njegovemu moštvu Los Angeles Kings za preboj v drugi del tekmovanja. Los Angeles na šestem mestu ima 96 točk, Nashville na sedmem 94, sledita pa Dallas z 93 točkami in Vegas Golden Knights z 90.

Pri tem ne gre spregledati, da je Los Angeles v prvi vrsti odvisen sam od sebe, saj za potrditev preboja v drugi del na preostalih dveh obračunih potrebuje le še točko, s slabimi dosežki pa mu lahko pomagajo tekmeci in današnji izidi gredo ekipi iz Kalifornije še kako na roke.

Ekipa iz ameriške Meke igralništva je drugo točko San Joseju tokrat prepustila sama. Vegas je na tekmi vodil s 3:1, in vse do 58. minute tudi s 4:2. Najprej je za 4:3 zadel Nick Bonino, le sekundo pred koncem rednega dela pa je izenačil Švicar Timo Meier. Podaljšek ni prinesel sprememb, v kazenskih strelih pa je v zadnji seriji vratarja edini med vsemi premagal Thomas Bordeleau.

V Nashvillu pa je tekmo odločil 31-letni Rus Dmitrij Kulikov. Ta je zadel vsega 1,3 sekunde pred koncem podaljška in Minnesoti priboril obe točki.

Konec niza Panterjev

Presenetljivo visok poraz je doživela Florida, vodilna ekipa lige, ki je doma morala priznati premoč Tampi Bay s 4:8 in izgubila prvič po 13 tekmah. Blestel je Rus Nikita Kučerov, ki je ob dveh golih v statistiko vpisal še tri podaje. Izgubil je tudi Colorado, najboljša ekipa zahoda. V Winnipegu so se Kanadčani veselili uspeha s 4:1

Kopitar z Los Angelesom je bil prost. Čaka ga še dva dni oddiha, nato pa bo slovenski reprezentant skupaj z Los Angelesom skušal potrditi play-off na gostovanju v Seattlu.