Uradno: groba sodniška napaka pokopala Dallas

Košarka 25. Apr 20228:18 > 8:24 0 komentarjev

Liga NBA je objavila poročila o vseh sodniških odločitvah v zadnjih dveh minutah tesnih tekem 23. aprila, ko sta se pomerila tudi Utah in Dallas. Sodniki so v zadnji minuti spregledali osebno napako Donovana Mitchella, ki bi povsem spremenila potek tekme in zelo verjetno tudi zmagovalca dvoboja.

Utah Jazz so na četrti tekmi serije proti Dallasu slavili s 100:99, potem ko so v zaključku naredili delni izid 5:0. Odločilen koš je sicer prispeval Rudy Gobert, a še napad prej je tri točke vpisal Donovan Mitchell, ki pa je nad Dwightom Powellom napravil osebno napako.

Spomnimo, Mitchell je po skoku v napadu koš pod osebno napako, ki jo je napravil Luka Dončić, zadel 31 sekund pred koncem. Zadel je še dodaten prosti met in znižal na 98:99. Toda po pregledu posnetkov je komisija ugotovila, da je Mitchell že ob prvem poskusu meta na koš nad Powellom napravil osebno napako.

“Mitchell je iztegnil roko proti Powellu in ga zdel v obraz, zato ta ni imel možnosti, da bi ga izzval ob metu na koš – napaka sodnikov, da niso zapiskali,” se glasi zapis v poročilu objavljenem na uradni strani lige NBA.

Osebna napaka Mitchella v napadu je vidna na 6. sekundi videa:

Po pravilih lige NBA trener Dallasa Jason Kidd napake med tekmo ni imel možnosti izzvati, saj sodniki niso ničesar zapiskali. Sodnik lahko pregled zahteva le v primeru, če se oglasi sodniška piščalka.

Kljub temu je imel Dallas priložnost, da vpiše še tretjo zmago v seriji in povede s 3:1, a je na drugi strani prav Powell zgrešil dva ključna prosta meta. Po košu Goberta je imel priložnost še Spencer Dinwiddie, a iz težkega položaja zgrešil met za zmago ob zvoku sirene.

Serija se nadaljuje že v noči na torek. Peti obračun bo znova v Teksasu, kjer se vse začenja z ničle. Ob izidu 2:2 se zdaj dvoboj igra na dve zmagi.