Goliada na derbiju večera, Colorado ohranja primat

Hokej 6. Apr 20227:23 0 komentarjev

Kar 13 golov so gledalci videli na derbiju kroga med Florido in Torontom vse skupaj pa se je končalo šele po podaljšku. S 7:6 so slavili Panterji in tako na vrhu lestvice povečali svojo prednost pred Carolino, ki je bila poražena še tretjič na zadnjih štirih tekmah. S točko oziroma tremi sta se Hurikanu povsem približala Toronto in New York Rangers.

Na Floridi v dvorani Live Arena so gledalci spremljali neverjeten razplet. Domači Panterji so povedli v 4. minuti, gostje pa so odgovorili v 16. minuti. Pri rezultatu 1:1 po prvih 20 minutah ni nihče pričakoval nadaljnjega razpleta. V manj kot devetih minutah druge tretjine so namreč gostje iz Kanade zadeli kar štirikrat in pobegnili na videz varno prednost.

A odgovor vodilne ekipe vzhodne konference je bil silovit, že do konca drugega dela tekme so se približali na 4:5, v nadaljevanju pa celo povedli. Javorjevi listi so prek Tavaresa v 17. minuti izenačili na 6:6, a zadnja beseda je vseeno pripadla domačim. V 3. minuti podaljška je odločil najboljši strelec podaljška Jonathan Huberdeau. Ta je s petimi točkami (2 gola in 3 podaje) postal prvi igralec v zgodovini Floride, ki je v rednem sezone dosegel vsaj 100 točk.

Toronto se je kljub porazu z osvojeno točko na drugem mestu vzhoda približal Carolini na dve točki zaostanka. Hurricanes so tokrat izgubili na gostovanju v Buffalu. Enak izkupiček kot Toronto imajo tudi Rangerji iz New Yorka, ki so tokrat ugnali Hudiče iz sosednjega New Jerseyja.

Nepričakovan poraz sta doživela šesta ekipa vzhodne konference Boston (boljši je bil Detroit s 5:3) in tretja ekipa zahoda Minnesota (slavje Nashvilla). Bolje pa se je večer izšel za najboljšo ekipo celotne lige, Colorado. Avalanche je z dvema goloma Nathana Mackinnona slavil v Pittsburghu in utrdil svojo vodstvo na vrhu lestvice, kjer ima že 15 točk prednosti pred Calgaryjem.

Anžeta Kopitarja z Los Angelesom nova tekma čaka v noči na petek, ko bo s soigralci gostil Edmonton.