Hat-trick Rusa premalo za veselje, prvaki do nove zmage

Hokej 16. Mar 20237:11 0 komentarjev

V noči na četrtek so bile v ligi NHL odigrane štiri tekme. Največ zadetkov smo videli na obračunu med St. Louis Blues in Minnesoto Wild - kar 13!

Domačemu St. Louisu je po prvi tretjini odlično kazalo, saj so jo dobili s 3:1, nato pa je sledil potop. Divjaki iz Minnesote so v razmaku dveh minut zabili tri zadetke in povedli s 4:3. Pavel Bučnevič je s svojim drugim zadetkom na tekmi izenačil na 4:4, a gostje so do konca druge tretjine zadeli še dvakrat in so pred zadnjim delom priigrali dva zadetka naskoka (6:4).

Ko sta v prvih desetih minutah sklepnega dela zadela še Ryan Reaves in Ryan Hartman, je bilo vsega konec, umetnostni vtis je z zadetkom za 5:8 malce popravil Bučnevič, ki je na koncu prišel do hat-tricka z grenkim priokusom.

Po noči so se tretje zaporedne zmage po kazenskih strelih razveselili prvaki iz Colorada, enako velja za Washington, New York Islanders pa niso imeli večjih težav z Anaheimom.