Kopitar in druščina zaustavili vročega McDavida

Hokej 6. Dec 20216:42 > 9:31 1 komentar

Za hokejisti Los Angeles Kings je uspešen dan. S 5:1 so namreč premagali nasprotnike iz Edmontona. Anže Kopitar je ob tem zabeležil eno točko, podal je za četrti zadetek.

Po 40 minutah so hokejisti iz Los Angelesa vodili z 2:1, odločila pa je zadnja tretjina. Dobrih šest minut pred koncem je bil namreč s tekme izključen Connor McDavid, ki se je grdo zaletel v Adriana Kempeja in ga poslal v zaščitno steklo. Izključitev so kralji dodobra izkoristili in zabili tri zadetke za zanesljivo zmago.

Pri tem je Anže Kopitar podal za četrti zadetek Los Angelesa na tekmi. 34-letnik je sedaj pri 23 točkah v sezoni. Osmim golom je namreč dodal 15 asistenc.

Četrti zadetek kraljev:

Los Angeles se trenutno nahaja na 12. mestu v zahodni konferenci. Za osmim mestom, ki vodi v končnico, zaostajajo za tri točke. Današnji tekmeci iz Edmontona ostajajo tretji na zahodu.

Prvaki zanesljivo čez Philadelphio

Hokejisti Tampe so brez težav ugnali Philadelphio s kar 7:1. S tem so se na lestvici vzhodne konference povzpeli na peto mesto, za vodilno Florido pa zaostajajo le za tri točke.

Do poraza je prišel Calgary, druga ekipa zahoda. Boljši je bil Vegas s 3:2.

NHL, rezultati:

Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 1:5
Nurse 31.; Kupari 3., Kempe 22., 55., Doughty 57., Moore 57.

Winnipeg Jets – Toronto Maple Leafs 6:3
Dubois 5., Copp 22., Svechnikov 25., Connor 28., Ehlers 31., Scheifele 49.; Bunting 17., Matthews 35., Kase 36.

New York Islanders – Chicago Blackhawks 2:3 (po kazenskih strelih)
Pageau 29., Dobson 60.; Hagel 7., Strome 46.

Columbus Blue Jackets – San Jose Sharks 6:4
Boqvist 17., 46., Kuraly 21., Sillinger 38., Roslovic 42., Texler 59.; Bonino 20., Karlsson 21., Burns 29., Hertl 51.

Philadelphia Flyers – Tampa Bay Lightning 1:7
Atkinson 48.; McDonagh 9., Perry 10., 55., Raddysh 23., Katchouk 27., Joseph 29., Maroon 46.

Vegas Golden Knights – Calgary Flames 3:2
Pacioretty 18., Roy 42., Dadonov 51.; Lindholm 50., Mangiapane 58.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-142-37617”));