Kopitar ključni mož preobrata Kraljev

Hokej 1. Nov 20217:16 > 8:56 3 komentarji
Veselje Kraljev ob golu Kopitarja. Foto: Guliverimage

Moštvo Los Angeles Kings je na 9. tekmi sezone v ligi NHL prišlo še do tretje zmage. Kraljem je to uspelo po preobratu v domačem Staples Centru, potem ko je Buffalo v 28. minuti povedel že z 2:0. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je za kalifornijsko moštvo prispeval gol in podajo.

Po tem ko so Kings v soboto proti Montrealu prekinili niz šestih zaporednih zmag, jih je manj kot 24 ur kasneje čakala še druga domača tekma. Tokratni nasprotniki – Buffalo Sabres – za razliko od Montreala v vzhodni konferenci zasedajo mesta bolj proti vrhu (trenutno so peti), a Kralji so imeli drugačne načrte.

A na nove tri točke Kopitarja in druščine ni nič kazalo vse do 28. minute, takrat so gostje namreč povedli že z 2:0. Prva tretjina je sicer minila mirno in brez zadetkov, nato pa so Sabres prek Rasmusa Asplunda z igralcem manj povedli v 24. minuti. Ko je štiri minute pozneje zadel še Victor Olofsson, so se varovanci Todda McLellana znašli v težavah.

A odgovor Kraljev je sledil točno minuto kasneje. Slovenski hokejist je zadrsal v napadalno tretjino po sredini, na desni strani pa našel Carla Grundstroma. Ta je izvrstno zadrsal po desni strani in nato premagal še vratarja Dustina Tokarskega.

Gol Carla Grundstroma za 1:2:

To je bil tudi izid po dveh tretjinah, v zadnji pa so Kings zadeli še dvakrat. V 45. minuti so imeli črno-beli igralca več na ledu, še sedmi gol v sezoni pa je dosegel Kopitar. Hrušičan je ob prednosti igralca več močno udaril z leve strani, plošček pa je na veliko veselje domačih navijačev končal v mreži. Za 34-letnika je bil to že stoti power-play gol v dolgoletni karieri.

Gol Kopitarja za 2:2:

Da so na predvečer praznika vseh svetih navijači v Kaliforniji dvorano zapuščali zadovoljni, pa je v 54. minuti poskrbel Alex Iafallo. Dvakratni strelec proti Montrealu je ob desni vratnici prejel odlično podajo Tobiasa Bjornfot in zadel za končnih 3:2.

Gol Alexa Iafalla za končnih 3:2:

Kralji so z drugo zaporedno zmago vendarle nekoliko pobegnili dnu lestvice zahodne konference, kjer zdaj zasedajo 12. mesto med 16 moštvi. Šesti od osmih pa so v pacifiški diviziji, kjer so prehiteli novinca Seattle in olimpijski Vancouver. Za Kopitarja sta bili točki proti Sabres že 12. in 13. točka v tej sezoni, zdaj je pri sedmih golih in šestih podajah. To ga trenutno uvršča kar na četrto mesto med najučinkovitejšimi igralci lige, boljši so le Connor McDavid (Edmonton, 16 točk), Alex Ovečkin (Washington, 15 točk) in Kyle Connor (Winnipeg, 14 točk).

Naslednja tekma čaka Los Angeles v noči na četrtek, ko bodo znova na domačem ledu igrali s St. Louis Blues, s katerimi so v tej sezoni že dvakrat izgubili.