Konec suše za Kralje in Kopitarja

Hokej 31. Okt 20210:36 > 6:49 0 komentarjev

Vse do osmega kroga nove sezone lige NHL so morali navijačev Los Angeles Kings čakati na drugo zmago svojih ljubljencev. Po šestih zaporednih porazih so Kralji v domačem Staples Centru premagali lanske finaliste Montreal Canadiens s 5:2. Slovenski zvezdnik je prispeval dve podaji in je skupno že pri enajstih točkah.

Po izjemno spodbudnem začetku sezone, ko so Kopitar in druščina na domačem ledu z izvrstno predstavo sklatili visokoleteči Las Vegas (6:2, Kopitar trije goli in dve podaji), so Kralji izgubili kar šestkrat zapored. Točko so osvojili le za poraz po podaljšku v Dallasu, na vseh ostalih tekmah pa so bili prekratki za uspeh.

Tokrat so v domači dvorani gostili Montreal Canadiens, lanske finaliste lige NHL. Varovanci Dominiqueja Ducharma so v začetku nove sezone prav tako v skromni formi, na prvih osmih tekmah so podobno kot Los Angeles slavili le enkrat.

A na tekmi v Kaliforniji so bili gostje vendarle tisti, ki so povedli. V 19. minuti je Josh Anderson v naletu prejel podajo z leve strani in premagal Calvina Petersena. Kralji so v drugi tretjini hitro odgovorili. V 25. minuti je Kopitar izvrstno zadrsal v napadalno tretjino, nato pa na desni strani odlično zaposlil novinca v moštvu Viktorja Arvidssona, ki je izenačil.

Gol Arvidssona za 1:1 (podaja Kopitarja):

V 33. minuti so domači še enkrat navdušili svoje privržence. Ob igri z igralcem več je plošček hitro zaokrožil, za hrbet gostujočega vratarja Jaka Allena pa ga je z leve strani poslal Arthur Kaliyev. Tudi tokrat je imel prste vmes slovenski superzvezdnik, ki je tako vpisal še eno asistenco.

Gol Kaliyeva za 2:1 (podaja Kopitarja):

V tretji tretjini so Kralji zadeli še trikrat. Na 3:1 je ob številčni premoči povišal Rasmus Kupari v 42. minuti. Po strelu Roya z modre linije in odbitku Allena je za 4:1 zadel Alex Iafallo. Isti igralec je visoko zmago z golom ob vnovičnem power-playu potrdil v 55. minuti. Tokrat je odlično torej delovala predvsem igra ob številčni prednosti, saj so Kralji v tej prvini dosegli kar tri gole od petih. Canadiens so sicer v 58. po zaslugi Bena Chiarota dosegli drugi zadetek, a to je bil le kozmetični popravek rezultata.

Kapetan Kings Anže Kopitar je končal sušo treh tekem brez točke. Foto: Guliverimage

Anže Kopitar je z dvema podajama na tekmi prekinil niz treh tekem brez dosežene točke, zdaj je skupno v sezoni 2021/22 že pri enajstih – dosegel je šest golov in pet podaj. Priložnost za dodatno izboljšanje te statistike pa bo imel že danes ob 21. uri po slovenskem času, ko bo v Los Angelesu gostoval Buffalo.