Kopitar s kralji uspešen v igralniški meki

Hokej 19. Feb 20226:58 > 8:09 0 komentarjev

Anže Kopitar je z Los Angeles Kings slavil pri divizijskih rivalih v Las Vegasu. Ekipa kraljev je slavila po podaljšku s 4:3, Hrušičan pa je v statistiko vpisal dve podaji, tudi tisto za zmagoviti zadetek.

Odločilni zadetek je v tretji minuti podaljška dosegel švedski hokejist, Adrian Kempe, potem ko sta mu asistiral Kopitar in Sean Durzi.

Vegas je bilj sicer večji del tekme bližje uspehu. Zlati vitezi so v 16. minuti povedli z 2:0, še pred zaključkom prve tretjine je na 1:2 znižal Andreas Athanasiou.

Druga tretjina se je začela po okusu gostov. Že v 30 sekundi je ob igralcu več na ledu po podaji Kopitarja zadel Kempe, Vegas pa je spet povedel šest minut kasneje, ko je v polno meril Max Pacioretty.

Izid je v 37. minuti poravnal Philip Danault, v zadnji tretjini pa sta mreži mirovali in zmagovalca je odločil podaljšek. Z novim parom točk ima ekipa iz mesta angelov na sedmem mestu zahoda zdaj enako bilanco kot Edmonton.

Kralji že danes ponoči spet gostujejo, in sicer jih pot vodi v Arizono h tamkajšnji ekipi kojotov.