Kopitar s soigralci umiril plenilce za 35. zmago sezone

Hokej 23. Mar 20226:03 > 8:58 0 komentarjev

Los Angeles Kings so se ekipi Nashville Predators oddolžili za poraz na začetku leta (2:4) in jih na domačem ledu, tudi s pomočjo Anžeta Kopitarja, odpravili z rezultatom 6:1. Hrušičan je na ledu preživel slabih dvajset minut igralnega časa ter v statistiko vpisal podajo za dva zadetka.

Kralji so v Crypto.com Areni pred svojim občinstvom povedli v četrti minuti tekme.

Takrat je Anže Kopitar ob ogradi ukradel plošček in s podajo v sredini našel Adriana Kempeja za vodstvo, prednost pa je še v prvi tretjini narasla na 3:0, potem ko sta ste med strelce vpisala Artur Kalijev in Trevor Moore.

Drugi del srečanja prav veliko vznemirjenja ni prinesel, minil je brez izključitev, Predators so prek Philipa Tomasina znižali na 3:1, je pa zato zadnja tretjina postregla z novo napadalno rapsodijo ekipe Kings.

V 46. minuti je za povišanje na 4:1 zadel mladi Quinton Byfield in, ko so nato gostje sedem minut pred koncem vzeli vratarja iz igre in dodali igralca ter prejeli zadetek v prazno mrežo z igralcem več, je postalo jasno, da bo zmaga suvereno ostala doma.

Zgolj 19-letni Byfield je spet opozoril nase, prvič v karieri zadel dvakrat ter še podal, z dvema podajama v 18 minutah na ledu ter 71-odstotno uspešnostjo dobljenih metov ploščka pa je kapetansko vlogo primerno odigral Kopitar.

Hrušičan ima v tekoči sezoni na svojem kontu tako 16 golov in 38 podaj ter je na vrhu med vsemi igralci Los Angelesa po zbranih točkah. Kings naslednje srečanje igrajo v noči na petek doma proti Chicago Blackhawks.