Kopitar tlakoval pot k zmagi nad morskimi psi

Hokej 18. Mar 20226:40 > 8:41 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so ponoči vknjižili novo zmago. Znova so moči merili z ekipo San Jose Sharks, v mestu angelov so tokrat slavili s 3:0. Svoj delež zmagi je dodal Anže Kopitar z zadetkom za 1:0.

Anže Kopitar je v 7. minuti druge tretjine ob igralcu več kraljev odprl strelski račun na tekmi. Zadel je po podaji Seana Durzija, ki se je z asistenco izkazal tudi pri zadetku za 2:0. Padel je v 17. minuti druge tretjine, ko je bil natančen Phillip Danault. Zmago domačih je v 18. minuti tretje tretjine potrdil Adrian Kempe, ko so morski psi poizkusili brez vratarja v golu, kar se jim ni obrestovalo.

Kopitar je po šestih sušnih tekmah, na katerih ni dosegel gola ali asistence, znova vpisal eno izmed statističnih prvin. V sezoni 2021/22 ima tako 16 zadetkov in 36 asistenc.

Kralji iz Los Angelesa na napeti lestvici zahodne konference zasedajo 4. mesto, le točko za 3. St. Louisom, a le dve točki pred 5. Minnesoto in 6. Nashvillom.