Kopitar v New Yorku naletel na razigranega tekmeca

Hokej 27. Feb 20237:50 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL v gosteh izgubili proti New York Rangers z 2:5. Slovenski as Anže Kopitar se ni vpisal med strelce ali podajalce, s kralji pa je zabeležil 28. poraz v sezoni. Vseeno je Los Angeles na zahodu ostal na tretjem mestu.

Na vrhu zahodne konference so Vegas Golden Knights s 76 točkami. Pred Los Angelesom so še Dallas Stars, ki imajo prav tako 74 točk. Sledijo Edmonton (72), Minnesota (72), Colorado (71), naslednji tekmeci kraljev Winnipeg (71) ter Seattle (70).

Kings so bili proti rangerjem nemočni predvsem na začetku zadnjih dveh tretjin. V prvi je sicer za vodstvo domačih zadel Alexis Lafreniere, na začetku druge pa je bil dvakrat v 95 sekundah uspešen še Vincent Trocheck. Po menjavi vratarja Los Angelesa, Pheonix Copley je nadomestil Jonathana Quicka, se je razmerje moči na ledu le spremenilo. Ob koncu drugega dela igre je najprej znižal Viktor Arvidsson, na začetku zadnje tretjine pa še Matt Roy. Toda domači so hitro odgovorili in dosegli še dva gola v dobrih treh minutah za končnih 5:2. Za 34. zmago rangerjev v sezoni sta bila uspešna še Artemi Panarin in Mika Zibanejad.

New York Islanders so v gosteh ugnali Winnipeg Jets s 4:0. Slednji so izgubili tretje zaporedno srečanje, Islanders pa so dobili četrto na zadnjih šestih tekmah. Buffalo Sabres so za tretjo zaporedno zmago s 7:4 premagali Washington Capitals. “Hat-trick” je dosegel Dylan Cozens, Tage Thompson pa je na 58 tekmah v sezoni dosegel že 40 zadetkov. Ob tem ima še 39 podaj.

Minnesota Wild so po zaslugi “hat-tricka” Kirila Kaprizova po podaljšku premagali Columbus Blue Jackets s 3:2. Na vzhodu so četrtouvrščeni Toronto Maple Leafs zanesljivo s 5:1 v gosteh ugnali Seattle Kraken, doma pa so Pittsburgh Penguins s 7:4 premagali lanske finaliste Tampa Bay Lightning.

Nashville Predators so bili s 6:2 v gosteh boljši od Arizona Coyotes. Matt Duchene, Roman Josi (dva gola) in Thomas Novak so dosegli po tri točke.