Kopitarjev zgrešen kazenski strel ni bil usoden

Hokej 14. Mar 20226:54 > 7:31 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles so v boju za nastop v končnici doma dosegli pomembno zmago nad Florido. Panterje so ugnali po izvajanju kazenskih strelov, končni izid na semaforju je kazal 3:2 za kralje.

Po dveh zaporednih porazih sta prišli zmaga in novi dve točki kot naročeni za moštvo Todda McLellana. Na tekmi proti drugi ekipi vzhodne konference so kralji povedli v 12. minuti, ko je bil natančnem Rasmus Kupari. Gostom s Floride je v drugi tretjini uspel preobrat, najprej je 43 sekund po prvem odmoru izenačil Eetu Luostarinen, le tri minute zatem pa jih je v vodstvo popeljal Brandon Montour.

Kralji so v nadaljevanju pritiskali, tudi več streljali proti golu Spencerja Knighta, a so svoje navijače v negotovosti pustili vse do samega zaključka tekme. Šele 32 sekund pred koncem je ob igri z igralcem več izenačil Martin Frk ter tekmo popeljal v podaljšek.

V njem golov ni bilo, zato so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Prvi izvajalec na vsaki strani je bil nenatančen, kot tudi drugi pri Kings, ko je svojo priložnost zapravil Anže Kopitar. Gostje so prek Aleksandra Barkova povedli, a je izid hitro poravnal Adrian Kempe. Sledilo je spet nekaj zgrešenih poskusov, v peti seriji pa je bil za Los Angeles natančen Trevor Moore in po neuspešnem izvajanju Anthonyja Sinclairja so se domači lahko veselili pomembne zmage v boju za končnico.

Z dvema točkama so skočili na četrto mesto zahodne konference, a imajo pred osmim Vegasom le šest točk prednosti. Kopitarja (danes v dobrih 20 minutah na ledu brez učinka) in druščino naslednja tekma čaka v noči na sredo, ko bodo gostili Colorado.

Na vrhu vzhoda še tesneje

Ta je v sinočnji tekmi v derbiju vrha Zahoda prepričljivo ugnal Calgary. Avalanche je na domačem ledu ohranil nedotaknjeno mrežo, po zaslugi dveh golov Nathan MacKinnona in zadetku v prazno mrežo Mikka Rantanena pa zadel trikrat in se še utrdil na vrhu.

To pa ni uspelo Carolini, ki je že včeraj zvečer po slovenskem času izgubila proti Pittsburghu. Hurricanes ostajajo na vrhu vzhodne konference le s točko prednosti pred Florido. Z zmago po odličnem začetku tekme v Vancouvru (dva gola v petih minutah, na koncu 2:1) pa se je po treh zaporednih porazih vrhu nekoliko približala tudi Tampa Bay Lightning. Za najvišjo zmago dneva pa je poskrbel Nashville, ki je s 6:2 slavil v Minnesoti. Po dva gola za Predatorje sta dosegla Filip Forsberg in Roman Josi.

Liga NHL, tekme v noči na ponedeljek, 14. marec:

Los Angeles Kings – Florida Panthers 3:2 po kazenskih strelih (1:0, 0:2, 1:0, 0:0)

Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Buffalo Sabres – Toronto Maple Leafs 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

St. Louis Blues – Winnipeg Jets 3:4 po podaljšku (1:0, 1:1, 1:2, 0:1)

Philadelphia Flyers – Montreal Canadiens 3:4 po podaljšku (1:0, 1:2, 1:1, 0:1)

Minnesota Wild – Nashville Predators 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Columbus Blue Jackets – Vegas Golden Knights 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)

New York Islanders – Anaheim Ducks 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Colorado Avalanche – Calgary Flames 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Vancouver Canucks – Tampa Bay Lightning 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)