Dončić nadigral Tatuma in ohladil vroči Boston

Košarka 14. Mar 20227:20 > 7:21 0 komentarjev
Obračun težkokategornikov. Foto: AP Photo/Steven Senne via Guliver

V ligi NBA so v nedeljo tekme na sporedu tudi v nekoliko bolj gostoljubnih urah za slovenske ljubitelje košarke. V prvi tekmi dne je bil na delu Goran Dragić, ki se je veselil zmage z Brooklyn Nets proti New York Knicks (110:107). S 53 točkami je bil nezaustavljiv Kevin Durant. Sledila je velika zmaga Dallasa v Bostonu (95:92), prvi strelec je bi kdo drug kot Luka Dončić, vpisal je 26 točk.

Luka Dončić se je z Dallasom zoperstavil trenutno najbolj vroči ekipi lige NBA. Boston Celtics to sezono premorejo najboljšo obrambo med 30 moštvi, ki je po slabšem začetku sezone trenutno v izjemni formi. Kelti so do tekme z Mavericksi namreč dobili zadnjih pet obračunov v nizu oziroma kar 16 od zadnjih 18 dvobojev, za nameček so igrali na domačem parketu, kjer so bili zadnjič poraženi 17. februarja. A to ni zaustavilo naleta Teksašanov.

Slovenski zvezdnik je sicer že v uvodni četrtini dodobra prestrašil svoje navijače, ko se je prijel za stegensko mišico in zapustil parket. A sledila je dobra novica, po oceni zdravniške službe Dallasa se je lahko vrnil v igro.

Prav Dončić je bil v zadnjih trenutkih med najbolj zaslužnimi, da so Mavsi končali zmagoviti niz Bostona, čeprav so večji del tekme zaostajali. V drugem polčasu se je razigral Dorian Finney-Smith, ki je v tem delu tekme dosegel 18 točk, pomembne mete je zadeval tudi Spencer Dinwiddie. V zadnji minuti je Dončić zadel t.i. stepback trojko za izenačenje, nato po njegovi asistenci trojko za plus tri še okrepitev iz Washingtona.

Trojka Dinwiddieja za zmago:

Drame tukaj še ni bilo konec. Boston si je 4,9 sekunde pred konce priigral met za tri, Marcus Smart je sicer zgrešil, a je Luka nad njim napravil osebno napako. Trener Dallasa Jason Kidd je nemudoma izzval odločitev sodnikov in bil pri tem uspešen. Smart je ostal brez prostih metov, Mavsi pa so po novem zgrešenem metu domačih vpisali še 42. zmago sezone.

Dončić je bil s 26 točkami prvi strelec tekme (met iz igre 8/16, za tri 4/10, prosti meti 6/6). Dodal je še po osem skokov in asistenc ter tri ukradene žoge.

Na drugi strani je Jayson Tatum, ki je ob Luki eden bolj vročih igralcev lige ta trenutek, zbral 21 točk, a iz igre metal katastrofalnih 7/23, zgrešil pa je tudi zadnji met za izenačenje pred iztekom časa.

Durant s simultanko uničil Knickse

V izjemno izenačenem sosedskem obračunu je bil z naskokom najboljši posameznik na parketu superzvzednik Kevin Durant, ki je dosegel skoraj polovico točk svojega moštva. 53 točkam je dodal še šest skokov in devet asistenc, po izidu 103:103 je v zadnji minuti tekme dosegel vseh sedem točk Brooklyna.

Odločilna trojka Duranta:

Goran Dragić, ki ga je Steve Nash ob odsotnosti Kyrieja Irvinga znova uvrstil v začetno peterko, je na parketu preživel kar 38 minut in prispeval sedem točk (met iz igre 3-8) ter šest asistenc. Še dve žogi je ukradel ter podelil eno blokado.

Netsi se po katastrofalnih predstavah v zadnjih tednih počasi pobirajo in so nanizali že tretjo zaporedno zmago. Z izkupičkom 35-33 sicer ostajajo na 8. mestu Vzhoda, a jih do šestega mesta, ki kot zadnje neposredno vodi v končnico in ga trenutno okupira Cleveland, ločijo vsega tri zmage.

Na ostalih tekmah večera gre izpostaviti predvsem težave Philadelphie pri Orlandu, zadnji ekipi vzhodne konference. 76ers so slavili šele po podaljšku (116:114), največ zaslug za to ima Joel Embiid (35 točk, 16 skokov, 7 asistenc). Atlanta je po izjemnem večeru Traeja Younga (47 točk) ugnala Indiano (131:128), Phoenix pa se je sprehodil preko LA Lakers. Za zmago sonc je bila odločilna že izvrstna prva četrtina, ki je jo ekipa iz Arizone dobila s kar 48:22. Najboljši posameznik tekme je bil sicer LeBron James z 31 točkami, eno manj je na strani tekmecev dosegel Devin Booker. Ob 23 točkah pa je kar 16 skokov prispeval še en košarkar Phoenixa, Deandre Ayton.