Kopitarjeva podaja premalo za zmagovito slovo

Hokej 31. Dec 20237:28 0 komentarjev

Anže Kopitar se z Los Angelesom od leta 2023 ni uspel posloviti z zmago. Kralji so na domači tekmi proti Edmontonu, krvniku iz končnice v zadnjih dveh sezonah, po prvi tretjini vodili z 2:0, na koncu pa izgubili po kazenskih strelih (2:3). Hrušičan je v dobrih 21 minutah na ledu prispeval asistenco za drugih zadetek.

V zadnjih dveh sezonah sta se Los Angeles Kings in Edmonton Oilers srečala v prvem krogu končnice lige NHL. In v obeh primerih so bili uspešni Kanadčani – v predlanski sezoni s 4:3 v zmagah, v letošnji s 4:2.

Tudi z željo po maščevanju tega rezultata so v tokratni obračun z Naftarji krenili Kralji in po prvi tretjini jim je v domači Crypto.com Areni kazalo odlično. V 15. minuti je Kevin Fiala izkoristil prednost igralca več na ledu, v 19. minuti pa je po podaji Anžeta Kopitarja zadel še Adrian Kempe.

Toda gostje so v drugem delu odgovorili v podobnem slogu. Že v 26. minuti je izid znižal Connor McDavid ob powerplayu, v 36. minuti pa je bil za izenačenje natančen še Leon Draisaitl. Ker golov v tretji tretjini in podaljšku ni bilo, so o zmagovalcu odločali kazenski streli.

V njih sta bila prva izvajalca na obeh straneh natančna, tretja pa sta oba zgrešila. V četrti je bil najprej na vrsti Kopitar, ki mu ni uspelo zatresti mreže Stuarta Skinnerja, na drugi strani pa je Derek Ryan premagal Camerona Talbota in poskrbel, da je druga točka odšla v Kanado.

LA Kings so leto 2023 sklenili z izkupičkom 20 zmag, osmih porazov in petih podaljškov, s čimer zasedajo tretje mesto v pacifiški skupini oziroma šesto na zahodu.

Anže Kopitar ima po 33 odigranih tekmah to sezono 34 točk. Zbral je 14 golov in 20 podaj.

Kings bodo naslednjo tekmo igrali v noči iz srede na četrtek po slovenskem času doma proti Toronto Maple Leafs.