Kopitarjevi nemočni proti Bostonu

Hokej 1. Mar 20227:30 0 komentarjev
Anže Kopitar
AP Photo/Ross D. Franklin

Los Angeles Kings slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja so v ligi NHL visoko izgubili. Od moštva iz Kalifornije so bili s kar 7:0 boljši Boston Bruins

Kralji so vpisali še 18. poraz v sezoni, potem ko jih je prepričljivo ugnala ekipa Bostona. Ta je v mrežo domačih poslala kar sedem ploščkov, od tega tri v drugi četrtini.

Mrežo Los Angelesa je že po minuti igre načel Jake DeBrusk, petindvajsetletnik pa se je podpisal tudi pod naslednja dva zadetka in obračun sklenil s prvih hat-trickom v karieri in podajo.

Za zmagovalce, ki so po dveh tretjinah že imeli neulovljivo prednost petih golov, so se med strelce vpisali še Erik Haula, ki je bil uspešen dvakrat, veteran Patrick Bergeron in Taylor Hall.

V noči na torek sta bili v ligi NHL odigrani še dve tekmi. Podobno kot kralji so sedem golov prejeli Vancouver Canucks, ki so klonili proti New Jersejyu z 2:7, Toronto Maple Leafs pa so bili boljši od Washingtona s 5:3.