Kosmatinci na češki pogon razbili Philadelphio (VIDEO)

Hokej 17. Jan 20237:20 0 komentarjev

Tako kot v Ligi NBA je tudi v v Ligi NHL trenutno vse v znamenju Bostona. Kosamtinci so za 34. zmago v sezoni, s čimer so daleč najboljša ekipa v ligi, s 6:0 razbili Philedephio. Blestel je češki trojček, ki je dosegel kar devet točk.

Boston se je doma sprehodil do nove zmage in Carolini v vzhodni konferenci pobegnil že za veliki 10 točk. Kosmatinci so Philedelphio odpravili s kar 6:0. Po dva zadetka so dosegli v vsaki tretjini, blesteli pa so trije Čehi, ki so skupaj dosegli kar devet točk – vsak po tri. David Pastrnak in Pavel Zacha sta zabeležila dva zadetka in podajo, David Krejči, ki je igral 1000. tekmo v NHL, pa je bil trikrat podajalec pri zadetkih omenjenih čeških rojakov.

Vrhunci s tekme med Bostonom in Philadelphio:

Strele ustavile pohod Seattla, štiri točke MacKinnona

Seattle Kraken, ki ima na zahodu na četrtem mestu 56 točk, toliko kot Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, je prekinil niz osmih zmag. Tampa Bay Lightning je bila v gosteh boljša s 4:1.

Tampa ima 57 točk, toliko kot New York Rangers. Šesta ekipa vzhodne konference je s 3:1 zmagala pri Columbus Blue Jackets, sedma, Washington Capitals, pa je po podaljšku s 4:3 v gosteh ugnala New York Islanders. Z enakim izidom so po podaljšku doma slavili Pittsburgh Penguins proti Anaheim Ducks.

Šele devetouvrščeni na zahodu branilci naslova Colorado Avalanche so s 6:3 odpravili Detroit Red Wings, Nathan MacKinnon je dosegel dva gola in prispeval dve podaji za zmagovalce, eno podajo manj je ob dveh zadetkih vpisal Cale Makar.