Kralje razveselili šele kazenski streli

Hokej 25. Feb 20247:48 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v vročem sosedskem derbiju šele po kazenskih strelih strli Anaheim Ducks. Pri Kraljih sta bila natančna Pierre-Luc Dubois n Trevor Moore, pri gostih pa le Leo Carlsson.

Gostje so bili podjetnejši takoj na začetku. Jakob Silfverberg je račkom priigral vodstvo v deseti minuti, ko je zadel ob moštveni premoči. V 16. minuti je odgovoril Kevin Fiala, ki je prav tako izkoristil “power play” za izenačenje 1:1.

Druga tretjina se je začela tako kot prva. Član gostujoče zasedbe Sam Carrick je v 30. minuti zadel za vodstvo Anaheima z 2:1. Pet minut kasneje pa so plošček v mrežo potisnil tudi domači hokejisti. Drew Doughty je poravnal izid na 2:2 ob moštveni premoči domače zasedbe na ledu.

To je bil zadnji gol v rednem delu in tudi v podaljšku. O zmagovalcu tega derbija so odločili kazenski streli. Bolj zbrana sta bila člana Los Angelesa.

Najprej se je izkazal Pierre-Luc Dubois, nato je zadel še Trevor Moore. Leo Carlsson je bil edini uspešen pri gostih.

Vratar kraljev David Rittich je ubranil poskusa tako Masona McTavisha kot tudi Alexa Killorna. Rittich je na tekmi zbral 22 obramb.

Še več jih je zbral vratar gostov John Gibson, ki je tekmo končal z 48 obrambami.

Kopitar tokrat brez točk

Kapetan Kraljev Anže Kopitar je na ledu preživel 21 minut, njegova statistika pa je ostala prazna. Blokiral je en strel Anaheima.

Hrušičan je sicer v tej sezoni vpisal 46 točk. Sedemnajstkrat je zatresel mrežo nasprotnika, zbral pa je še 29 podaj.