Kralji brez Kopitarja do pete zmage v nizu

Hokej 28. Apr 20227:38 > 7:48 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings, ki so tokrat igrali brez kapetana Anžeta Kopitarja, so potrdili dobro formo in vknjižili še peto zaporedno zmago. V noči na četrtek so v ligi NHL s 5:3 ugnali Seattle Kraken in le še potrdili mesto v končnici.

Za Kralje se tekma ni začela najbolje, saj so na začetku druge tretjine že zaostajali z 0:2, vseeno pa so šli na odmor pred zadnjo tretjino odšli z izidom 3:3.

V 43. minuti za prvo vodstvo gostov poskrbel Šved Lias Andersson, za potrditev nove zmage pa je prazno mrežo zadel še Kanadčan Andreas Athanasiou.

Vrhunci s tekme med kralji in Seattlom:

Hokejisti iz Los Angelesa so zabeležili že 44. zmago v sezoni in osvojili že 98 točk. Na zadnji tekmi rednega dela, ki bo že danes ponoči, imajo priložnost, da pridejo do “stotice”. Kralji gostujejo v Vancouvru.

Zadnji v končnico Dallas

Tekmo pred koncem rednega dela je bil znan še zadnji udeleženec končnice na zahodu. To je postal Dallas, ki je ponoči sicer zapravil vodstvo s 3:0 proti Arizoni, a si s točko po porazu po podaljšku vseeno zagotovil zadnjo vstopnico za končnico. Tam se bodo zvezde pomerile bodisi s Calgary Flames ali pa s Colorado Avalanche.