Kralji nadaljujejo zmagoviti niz

Hokej 9. Nov 20216:45 > 7:55 1 komentar
Junak Kraljev je postal Phillip Danault z dvema goloma in podajo. Foto: Guliverimage

Hokejisti Los Angelesa so očitno ujeli pravi zmagovalni ritem. Po tem, ko so na uvodnih sedmih tekmah nove sezone enkrat zmagali in šestkrat zapored izgubili, so zdaj slavili še petič zapored. S kar 5:1 je tokrat padel Toronto, junak tekme pa je novinec v moštvu Kings Phillip Danault.

Kanadski prišlek, ki se je v Kalifornijo pred letošnjo sezono preselil iz Montreala, je namreč dosegel gola za 3:1 in 4:1, obenem pa je bil že pred tem podajalec pri drugem. Los Angeles je odigral izjemno pametno in čvrsto, sploh v prvi in zadnji tretjini. Toronto je sicer več streljal (34:29), a to javorjevim listom ni pomagalo. Po petih zaporednih zmagah je kanadska ekipa vpisala še peti poraz v sezoni.

V 11. minuti tekme je Kralje v vodstvo popeljal Trevor Moore, manj kot pet minut kasneje pa je zadel še Andreas Athanasiou. To je bil tudi izid prve tretjine. Domači so se v igro vrnili na začetku drugega dela, po manj kot dveh minutah igre je ob igri z igralcem več znižal John Tavares. Kot se je izkazalo na koncu, je bil to tudi edini gol za Toronto. Kings so na dva gola prednosti znova ušli v 44. minuti, ko je Jacka Campbella premagal Danault.

Ko je 28-letnik v 56. minuti zadel še drugič (skupno pa tretjič v sezoni), je bila tekma odločena. Javorjevi listi so sicer poskušali brez vratarja, a je Los Angeles to kaznoval z golom v prazno mrežo. Za svojim golom je do ploščka prišel Anže Kopitar, ga spravil do Dustina Browna na desni strani ograde, ta pa ga je poslal v napadalno tretjino, kjer ga je čez golovo črto brez težav spravil Adrian Kempe. Za Kopitarja je bila to osma podaja v tej sezoni, skupno pa že 15. točka na 12 tekmah, kar ga uvršča na sedmo mesto med najbolj učinkovitimi igralci lige.

Kralji so z uspešnim nizom skočili na sedmo mesto zahodne konference, naslednja tekma pa jih čaka že danes ponoči, ko bodo ob 1. uri po slovenskem času gostovali pri Montrealu.

Na preostalih dveh tekmah so se zmage veselili hokejisti New York Rangers in Washington Capitals. Prvi so v derbiju vrha Vzhoda ugnali Florido (4:3) in Panterjem zadali šele drugi poraz v sezoni. Po dveh tretjinah so vodili že s 4:0, nato pa je Floridi skoraj uspel preobrat. Moštvo iz ameriške prestolnice pa je bilo pričakovano boljše od Buffala (5:3).