Kralji niso izkoristili lepe priložnosti

Hokej 13. Maj 20227:31 > 8:29 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so imeli na domači ledeni ploskvi v Crypto areni lepo priložnost, da se uvrstijo v drugi krog končnice lige NHL, a se gostje iz Edmontona niso dali in na šesti tekmi slavili s 4:2. O zmagovalcu bo odločala sobotna sedma tekma.

Edmonton je svoj obračun za biti ali ne biti začel po svojih željah. Že v drugi minuti je polno zadel Connor McDavid. Gostje so v drugi minuti druge tretjine prek Evanderja Kana povišali na 2:0 ter prišli do lepe prednosti. A Kralji se niso predali brez boja.

Po podaji kapetana domačinov Anžeta Kopitarja je znižal Sean Durzi, za velik preobrat je na 2:2 poravnal Carl Grundstrom, na žalost domačih navijačev pa je bilo to premalo za tokrat bolj razpoložene goste.

Vsi zadetki s tekme v Los Angelesu:

Pet minut pred koncem obračuna je za novo vodstvo zadel Tyson Barrie, za končnih 4:2 pa je prazno mrežo Kraljev zatresel še Kane. Vratar kraljev Jonathan Quick je tekmo končal s 33 obrambami, vratar gostov Mike Smith pa je zaustavil 30 strelov kraljev na gol, tudi štiri poskuse Kopitarja za spremembo izida.

Odločilna sedma tekma bo v Edmontonu v soboto ob 22. uri po slovenskem času.