Večer domačih zmag v ligi NHL

Hokej 12. Maj 20227:37 > 9:39 0 komentarjev

Sinoči so bile v ligi NHL odigrane tri tekme končnice, vse so se končale z zmagami domačih ekip. Vodilna ekipa vzhodne konference, Florida Panthers, so doma s 5:3 ugnali Washington in se prebili na rob napredovanja.

Zvezda večera je bil tokrat Carter Verhaeghe, ki je zbral kar pet točk (2 zadetka in 3 podaje), panterji pa so se tako po desetih sušnih letih znašli v situaciji, ko imajo v seriji končnice vodstvo.

Napredovanje si lahko zagotovijo v soboto zgodaj zjutraj, ko gostujejo v prestolnici. Enak scenarij imajo v glavi tudi hokejisti Calgaryja, ki so na domači ledeni ploskvi premagali Dallas Stars. Za kanadsko ekipo so, po zaostanku z 0:1, v zadnji tretjini zadeli Mikael Backlund, Andrew Mangiapane in Trevor Lewis.

Prvi zaključni plošček Pittsburgha je uspelo ubraniti NY Rangers, ki so na domačem ledu pingvine ugnali s 5:3.

Pingvini so v Madison Square Gardnu povedli z 2:0, sledili so trije zadetki domačih, v zadnjo tretjino sta moštvi vstopili poravnani, potem ko je svoj drugi gol dosegel Jake Guezntel. V zadnji tretjini so Rangers hitro povedli in posel zaključili z zadetkom v prazno mrežo.

Ponoči bo vstopnico za preboj v polfinale zahodne konference z LA Kings lovil Anže Kopitar, ki ga tekma proti Edmonton Oilers čaka ob 4. uri zgodaj zjutraj.