Kralji padli po podaljšku proti rivalom iz Kalifornije

Hokej 11. Mar 20227:23 0 komentarjev
Anže Kopitar Foto: AP Photo/Alex Gallardo

Hokejisti Los Angelesa so s 4:3 po podaljšku izgubili proti San Joseju. Anže Kopitar tokrat ni vpisal nobene točke, kralji pa zasedajo visoko četrto mesto na zahodu.

Kralji so slabo začeli tekmo. Že v tretji minuti je namreč San Jose povedel. A hitro so se stvari obrnile. V šesti minuti je Phillip Danault izenačil, le osem sekund kasneje pa je Los Angeles že vodil. V drugi tretjini so domačini povedli s 3:1, San Jose pa je dosegel zadetek priključka. Na začetku tretje so gostje izenačili, do konca rednega dela se rezultat ni več spreminjal.

Podaljšek je trajal le minuto in 13 sekund. Tomas Hertl je takrat zadel za goste in ponagajal Los Angelesu, ki se bori za končnico. Kralji ostajajo četrti, po novi osvojeni točki imajo le točko manj od tretjega St. Louisa. San Jose je šele na 13. mestu.