Kralji s pomočjo razpoloženega Kopitarja plezajo po lestvici

Hokej 1. Nov 20227:26 0 komentarjev

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL v St. Louisu s 5:1 nadigrala Blues za drugo zaporedno zmago. Med strelce se je za 3:1 vpisal tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je tako dosegel svoj drugi gol v tej sezoni.

Vse je bilo odločeno v razmaku šestih minut in 15 sekund druge tretjine, ko so gostje dosegli štiri gole, dva Šved Carl Grundstrom, po enega pa Anže Kopitar in Uzbekistanec Artur Kalijev, slednji za 4:0 v osmi minuti drugega dela igre. Ob koncu desete minute je peti gol kraljev znova dosegel igralec tekme Grundstrom.

Zadetek Anžeta Kopitarja:

Prvi gol je v prvi tretjini dosegel Kanadčan Gabriel Vilardi, ki je kasneje dodal še podajo, tri asistence je vpisal Švicar Kevin Fiala. Vratarja gostov Jonathana Quicka, ki je zaustavil 27 strelov, je premagal le Rus Aleksej Toropčenko 43 sekund po petem golu tekmecev. Slaba tolažba za nerazpoložene domačine.

Z novo zmago so kralji začasno splezali na tretje mesto zahodne konference Lige NHL ter zaostajajo le še za Vegasom in Edmontonom. Naslednja tekma jih čaka že v noči iz torka na sredo, ko se bodo udarili z zvezdami iz Dallasa.