Kralji še naprej ne uspejo povezati dveh zmag

Hokej 4. Dec 20227:31 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na nedeljo v domači dvorani gostili Carolino Hurricanes, in čeprav so goste nastreljali, so morali kralji led zapuščati sklonjenih glav (2:4). Za to je bil usoden predvsem slab začetek tekme. Anže Kopitar je v dobrih 20 minutah enkrat streljal proti vratom tekmecev.

Po porazu proti Ottawi po podaljšku (2:3) in enakem izkupičku na redko videni goliadi (8:9) proti Seattlu so hokejisti Los Angeles Kings v minuli tekmi lige NHL premagali Arizono (5:3), tokrat pa jih je čakala še četrta zaporedna na domačem ledu. V goste je prišla Carolina, po novem četrta ekipa Vzhoda. Gostje so srečanje odlično odprli in v peti minuti prek Bradyja Skjeia tudi povedli, prednost pa so podvojili 19 sekund pred prvim odmorom, ko je bil ob powerplayu natančen še Martin Necas.

Anže Kopitar in druščina je dolgo iskala pot do tekmečevega gola, tudi v drugi tretjini so se namreč veselili le gostje, ko je zadetek za 0:3 v 35. minuti dosegel še Sebastian Aho. Navijači v Crypto.com Areni so gol v mreži mladega Pjotra Kočetkovega videli šele v 50. minuti, ko je številčno prednost izkoristil Arthur Kalijev. Pričakovati je bilo zaključni juriš kraljev na vsaj točko, a je to že manj kot tri minute pozneje preprečil Andrej Svečnikov in odločil tekmo. Četa Todda McLellana je sicer bo koncu še dosegla gol, ki pa je bil bolj kot ne le kozmetični popravek izida, ko se je v 58. minuti med strelce vpisal še Samuel Fagemo.

Za Kings je bil to sedmi poraz na zadnjih desetih tekmah, vse od niza štirih zmag v sredini novembra pa ne uspejo več povezati dveh slavij zapored. Na lestvici Zahoda so s 30 točkami še vedno na četrtem mestu, a se je prednost pred 10. Calgaryjem stopila na le pet točk. Pred črno-belimi je zdaj gostujoča turneja, prva od šestih tekem na tujem pa jih čaka v noči na sredo po slovenskem času.

Boston nadaljuje nor niz, zdaj ga čaka derbi

Novo zmago, že 20. v sezoni, je dosegel Boston, ki je s 5:1 odpravil aktualne prvake Colorado in se vodilni ekipi lige New Jerseyju približal na točko. Po dva gola sta za ekipo iz Massachusettsa dosegla Čeh David Pasternak in Američan Frederik Trent. Z novim uspehom je Boston rekordno serijo zmag na domačem ledu podaljšal že na 14.

New Jersey ima točko prednosti pred Bostonom, a je odigral tudi dve tekmi več. Ponoči je bil s 3:2 uspešen na gostovanju v Philadelphii in dosegel rekordno 11. zaporedno zmago v gosteh.

Na vzhodu je še naprej tretji Toronto, ki pa je ponoči izgubil točko pri Tampi Bay Lightning. Gostitelji so se veselili zmage s 4:3 v podaljšku, ki ga je po 33 sekundah odločil Alex Killorn.

Velja omeniti še Edmonton, pri katerem vodilna strelca lige Connor McDavid in Leon Draisaitl še naprej v obup spravljata nasprotne vratarje in branilce. Pri zmagi na kanadskem derbiju proti Montrealu s 5:3 je McDavid dosegel dva gola in dve podaji, Draisaitl pa gol in tri podaje. Na vrhu lestvice strelcev ima McDavid, zbral je že 47 točk, še vedno pet točk prednosti pred Nemcem.

V zahodni konferenci vodi Vegas. Ta je s 4:1 slavil na gostovanju v Detroitu in ima zdaj štiri točke prednosti pred Seattlom, ki je doma nepričakovano z 1:5 izgubil s Florido.

Ameriška javnost zdaj nestrpno pričakuje ponedeljek, ko se bosta v velikem derbiju lige v ameriški prestolnici hazarderstva in zabave pomerila Vegas in Boston.