Kralji so se od leta poslovili zmagovalno, polom prvakov

Hokej 31. Dec 20217:50 > 8:22 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so se od leta 2021 poslovili z zmago. Po kazenskih strelih so bili boljši od Vancouver Canucks, odločilni gol je prispeval Viktor Arvidsson. Aktualni prvaki lige, Tampa Bay Lightning, so doživeli pogrom na floridskem derbiju. Panterji so bili boljši s kar 9:3.

Po bolečem domačem porazu proti Vegasu (3:6) so hokejisti iz Kalifornije znova igrali v domačem Staples Centru oziroma Crypto.com Areni, kot se kultna dvorana v Los Angelesu imenuje od letošnjega božiča naprej. Nasproti so jim stali hokejisti Vancouvra, ki so bili pred tekmo tik za Kralji.

Po prvi tretjini brez golov so ti povedli v 28. minuti, ko je Brendan Lemieux. Isti igralec je v začetku tretje tretjine zapravil kazenski strel in kljub veliki premoči Anžeta Kopitarja in druščine se je spet izkazalo pravilo: kdor ne da, dobi. Canucks so namreč v 53. minuti ob igri z igralcem več izenačili, natančen je bil Bo Horvat.

Do konca rednega dela in tudi v podaljšku golov ni bilo, zato so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Pri Kraljih je Adrian Kempe zadel prvega, pri Vancouvru pa sta prva dva izvajalca zgrešila, enako kot Alex Iaffalo pri LA-ju. V tretji seriji je zgrešil tudi Kopitar, Horvat pa je izid poravnal. V peti seriji je za domače zadel Viktor Arvidsson, pri gostih pa je zgrešil Pearson in zmaga je ostala doma.

Los Angeles ostaja na 10. mestu Zahoda, naslednja tekma pa ga čaka v noči na nedeljo, ko bo v Kaliforniji gostovala Philadelphia.

Od ostalih šestih dvobojev večera velja omeniti derbi Tampe in Floride. Aktualni prvaki lige, ki trenutno vodijo v vzhodni konferenci, so na derbiju doživeli polom. Panterji so slavili s kar 9:3. V vseh treh tretjinah je bila Florida boljša s po 3:1. Blestela sta Jonathan Huberdeau (gol in štiri asistence) in Anthony Duclair (dva gola in asistenca).

Liga NHL, tekme v noči na petek, 31. december

Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Columbus Blue Jackets – Nashville Predators 4:3 po kazenskih strelih (1:1, 1:2, 1:0, 0:0)

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning 9:3 (3:1, 3:1, 3:1)

New York Islanders – Buffalo Sabres 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Seattle Kraken – Calgary Flames 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Los Angeles Kings – Vancouver Canucks 2:1 po kazenskih strelih (0:0, 1:0, 0:1, 0:0)

San Jose Sharks – Philadelphia Flyers 3:2 po podaljšku (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)