Vancouver ustavil vodilne v ligi

Hokej 24. Mar 20227:22 > 8:15 0 komentarjev

Hokejisti Vancouver Canucks so v noči na četrtek s 3:1 ustavili vodilno ekipo lige NHL in prekinili črno serijo treh zaporednih porazov.

V sicer izenačeni tekmi v prvih dveh tretjinah nismo videli zadetkov, zato je odločitev padla v zadnji, tretji.

Že po slabih štirih minutah so gostje iz Vancouvra po zadetkih Brocka Boeserja in

J.T. Millerja povedli z 2:0, Colorado je vrnil udarec prek Nazema Kadrija, a zmaga in točke so odšle v žep gostov. V 60. minuti je končni izid z zadetkom v prazno mrežo postavil Bo Horvat.

Vrhunci s tekme med Coloradom in Vancouvrom:

Kaj se je še dogajalo?

Tage Thompson je bil junak tekme v Buffalu. Za domačo zasedbo je prispeval dva gola v rednem delu tekme, dosegel pa je tudi gol med izvajanjem kazenskega strela za zmago proti Pittsburghu v KeyBank Centru. Oba izvajalca kazenskega strela pri Pittsburghu sta zgrešila. Zmago pa je potrdil Alex Tuch.

Za Pittsburgh sta v rednem delu zadela oba zvezdnika Sydney Crosby in Jevgenij Malkin, Kriss Letang pa je izsilil podaljšek manj kot pet minut pred koncem. Bryan Rust in Crosby nista bila uspešna izvajalca kazenskih strelov.

Moštvo Toronto Maple Leafs je v sredo v Scotiabank Areni s 3:2 ugnalo New Jersey Devils. Odločilni zadetek je prispeval Pierre Engvall manj kot pet minut pred koncem.

Patrick Kane je dosegel gol in dve podaji za Chicago Blackhawks v sredo za zmago proti Anaheim Ducks v gosteh v Honda Centru s 4:2.