Ovečkin s hat-trickom zaustavil pohod najboljše ekipe lige

Hokej 27. Nov 20217:25 > 8:08 1 komentar

Na prvi tekmi maratonskega četrtka v ligi NHL je ekipa New York Rangers visoko s 5:2 premagala Boston Bruins. Odigranih je bilo sicer kar 13 tekem, med drugim je vodilna ekipa lige Florida Panthers gostovala pri Aleksandru Ovečkinu in njegovemu Washingtonu ter izgubila s 3:4. Panterji so tako prekinili niz štirih zaporednih zmag.

Ruski zvezdnik hokeja in živa legenda Washington Capitals Aleksander Ovečkin ostaja vroč. Dva od treh golov je dosegel v drugi tretjini v razmaku le 56 sekund in tako svoji ekipi priboril prednost s 3:1. V sezoni je zdaj že pri številki 18 na le 21 tekmah.

Ovečkin sicer igra že svojo 17. sezono čez lužo. Toliko golov po 21 tekmah na računu ni imel še nihče v zgodovini tako globoko v karieri, torej v svoji 17. sezoni. Do tretjega mesta na večni lestvici strelcev lige NHL, ki ga s 766 goli zaseda Jaromir Jagr, ga zdaj loči le še 19 golov.

Dva gola Ovečkina v minuti, ki sta pokopala Panterje:

Tretji gol je Ovečkin zabil po štirih minutah igre v zadnji tretjini. Capitalsi so dobili osem od zadnjih desetih tekem, medtem ko so hokejisti s Floride prekinili niz štirih zaporednih zmag.

“Če imam priložnost za strel, bom streljal. Če imam priložnost za podajo, bom podal. Preprosto, kajne,” je bil po tekmi dobro razpoložen Aleksander.

Če mu do Jagra manjka še 19 golov oziroma vodilnega Wayna Gretzkyja še kar 146, je drugače, ko je govora o golih z igralcem več. Proti Washingtonu je Ovečkin prišel še do številke 273, več t.i. powerplay golov je v ligi NHL dosegel le Dave Andreychuk. Rus za rekordom zaostaja le še za en gol!