Marleau zrušil rekord Gordieja Howa: Odigral je 1.768. tekmo

Drugi športi 20. Apr 20217:23 0 komentarjev
John Locher/POOL PHOTOS-USA TODAY Sports

Hokejist ekipe San Jose Sharks Patrick Marleau je v noči na torek odigral že 1.768 tekmo v ligi NHL in se zavihtel na vrh večne lestvice po številu nastopov v najmočnejši hokejski ligi na svetu.

Gordie Howe je rekord držal že od leta 1980, v najmočnejši pa igral kar do 51. leta. Patrick Marleau je njegov rekord zrušil kot 10 let mlajši igralec, ki trenutno igra svojo 23. sezono v ligi NHL. Od tega je kar 21 sezon odigral v dresu San Jose Sharks, v karieri pa nastopal še za Toronto Maple Leafs in Pittsburgh Penguins.

Marleau je član lige NHL od leta 1997, ko je bil na naboru izbran kot drugi. V svoji karieri je dosegel 566 golov, v tej sezoni pa na 44 tekmah vpisal osem točk.

Zares ne vem, kako bi se moral počutiti. Pred nami je tekma, hkrati pa se zaradi tega dosežka dogaja še veliko drugih stvari,” je pred tekmo z Vegasom razlagal Marleau in dodal: “Skušam samo uživati v vsem skupaj. Uživam, ker se lahko danes zahvalim vsem ljudem, ki so mi pomagali na moji poti.

Vegas je sicer tekmo s San Josejem, ki se je po rednem delu končala z 2:2, dobil po kazenskih strelih. Za San Jose sta v 10. minuti prve tretjine in v prvi minuti druge zadela Nikolai Knyzhov in Noah Gregor, pri Vegasu pa je podaljšek izsilil Mark Stone. Gostitelji so bili dvakrat natančni ob igri z igralcem več. Edini kazenski strel je zadel Alex Tuch, pri San Joseju pa je kot prvi poskušal ‘slavljenec’ Marleu, ki pa ni bil uspešen.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je bil v noči na torek prost. Nov izziv z Los Angeles Kings ga čaka v noči na sredo, ko bodo kralji gostili Anaheim Ducks.