Montreal presenetil Winnipeg, trije goli Hayesa

Hokej 18. Jan 20237:29 0 komentarjev
NHL: Winnipeg Jets at Montreal Canadiens

Vodilna ekipa v zahodni konferenci severnoameriške hokejske lige NHL Winnipeg Jets je izgubila na gostovanju pri Montreal Canadiens z 1:4 in tako prekinila niz treh zmag.

Predzadnja zasedba v vzhodni konferenci, Montreal, je dvoboj odločila v drugi tretjini, ki jo je dobila s 3:1, največji delež k zmagi domačih hokejistov pa je prispeval Jevgenij Dadonov z dvema zadetkoma, oba je dosegel prav v drugem delu igre.

Strelsko najboljši večer je imel sicer center Philadelphia Flyers Kevin Hayes, ki je ob zmagi s 5:2 proti Anaheim Ducks dosegel tri gole. Zanj je bil to prvi “hat-trick” v karieri, za Philadelphio pa četrta zmaga na petih tekmah.

Največ zadetkov padlo v Torontu

Največ zadetkov so gledalci videli na obračunu med Toronto Maple Leafs in Florida Panthers. Ta se je po podaljšku končal s 5:4 v korist prvih, odločilna gola na tekmi je za četrtouvrščeno ekipo zahoda, ki je zaostajala z 2:4, prispeval William Nylander. Ta je najprej zadel za podaljšek, v tem pa v drugi minuti še za zmago. Ob tem je prispeval še podajo.

S 5:2 so Edmonton Oilers odpravili Seattle Kraken. Slednji je tako v dveh dneh še drugič izgubil, pri Edmontonu pa sta strelsko statistiko izboljšala najboljša strelca lige. Connor McDavid, ki je pri 84 točkah, je tokrat prispeval en zadetek, Leon Draisaitl, ki je s 70 točkami na drugem mestu med strelci, pa dve podaji.

S 4:3 sta se končala dva dvoboja večera. Arizona Coyotes so s tem izidom po kazenskih strelih odpravili Detroit Red Wings, pri čemer sta kazenska strela zadela Nick Schmaltz in Nick Bjugstad, medtem ko je Lawson Crouse zbral tri podaje, Chicago Blackhawks pa po podaljšku Buffalo Sabres. Seth Jones je bil junak tekme, v 60. minuti je dosegel izenačujoči gol, v tretji minuti podaljška pa še zmagovitega za Chicago, ob Columbus Blue Jackets najslabšo ekipo lige. Jones je zbral še podajo.

Anžeta Kopitarja in njegove Los Angeles Kings nova tekma čaka šele v noči na petek, takrat bodo doma igrali proti Dallas Stars.