Neuspešni še šestič v nizu

Hokej 29. Okt 20217:27 1 komentar
Los Angeles Kings so tudi na šesti tekmi zapored ostali brez zmage. Foto: Guliverimage

Los Angeles Kings po visoki zmagi na uvodni tekmi sezone v nadaljevanju ne gre nič po načrtih. Tokrat so Anže Kopitar in druščina v domači dvorani klonili proti Winnipegu (2:3), kar je za kralje že šesti zaporedni poraz.

Hokejisti iz Kalifornije so se po štirih zaporednih gostovanjih vrnili v domačo dvorano, a tudi to ni pomagalo, da bi prekinili niz brez zmage. Ko so prek Adriana Kempe v 22. minuti povedli z 2:1, se je zdelo, da bi v Staplesu Centru vendarle lahko dočakali drugo zmago sezono, a kaj ko je Winnipeg v zadnji tretjini odgovoril z golom Coppa in Duboisa. Zadnji je gol dosegel tudi že uvodni tretjini in je postal junak kanadskega moštva. Kyle Connor je bil podajalec pri vseh treh zadetkih in je na ta način poskrbel za četrto zaporedno zmago Jets.

Slovenski as Anže Kopitar se ni vpisal med strelce in podajalce, tako da skupno ostaja pri devetih točkah. Na sedmih tekmah nove sezone je zbral šest golov in tri podaje. Njegovi kralji so z eno zmago ter šestimi porazi (enem po podaljšku) zdrsnili na 14. mesto zahodne konference, kjer sta slabša le Chicago in Arizona.

Los Angeles naslednja tekma čaka že jutri zvečer, ko se bodo ob 22. uri po slovenskem času doma pomerili s finalisti lanske sezone, Montreal Canadiens.

Najvišji zmagi večera Montrealu in Calgaryju

Na ostalih tekmah so se zanesljivih zmag veselili Carolina, Montreal in Calgary, prepričljivi so bili tudi prvaki iz Tampe. Najbolj tesno je bilo v Anaheimu, kjer je Buffalo poln plen odnesel šele po podaljšku (4:3).