NHL: Na začetku serije Canucks povozili Senators

Hokej 26. Jan 202110:31 0 komentarjev
Getty Images/Rich Lam

Vancouver Canucks je s prepričljivih 7:1 premagal Ottawa Senators. K temu je precej pripomogel Brandon Sutter, ki je dosegel tri gole.

Zmaga domačinov (3-5-0) je bila pravzaprav prva po rednih 60 minutah igre od začetka sezone – 13. januar.

Tanner Pearson je dosegel gol in asistenco za gostitelje, zadeli pa so še Tyler Motte, Quinn Hughes in Olli Juolevi. Bo Horvat je vknjižil dve podaji.

Ottawa (1-4-1) je edini gol dosegla v drugi tretjini, ko so po zaslugi Austina Watsona znižali na 2:1.

Vratar Vancouverja Thatcher Demko je zaustavil 34 strelov gostov. Na drugi strani pa je Matt Murray iz 35 strelov prejel sedem golov.

V ponedeljek je bila odigrana prva medsebojna tekma v nizu treh med Ottawo in Vancouvrom. Naslednja dva dvoboja sledita v sredo in četrtek.