Ni se izšlo: konec sezone za Anžeta Kopitarja

Hokej 15. Maj 20226:54 > 7:27 0 komentarjev
Anže Kopitar. Foto: guliverimage

Hokejisti Los Angelesa so na sedmi tekmi prvega kroga končnice izgubili proti Edmontonu z 2:0. S tem je sezona za Anžeta Kopitarja in soigralce končana.

Los Angeles je imel že na šesti tekmi zaključni plošček za napredovanje, potem, ko je v Edmontonu na peti presenetil domačine in v seriji povedel s 3:2. A v Los Angelesu so se zmage s 4:2 veselili gostje in izsilili sedmo tekmo.

Na odločilni tekmi pa Anže Kopitar in kralji niso našli poti do mreže Edmontona, ki je bil boljši, srečanje dobil z 2:0 in se zasluženo uvrstil v drugi krog končnice.

Mož odločitve je bil z golom in asistenco kdo drug kot prvi zvezdnik Edmontona Connor McDavid. V 14. minute druge tretjine je podal za zadetek Codyja Cecija, nato pa v 17. minuti zadnje tretjine zadel še sam za potrditev napredovanja. V seriji proti Los Angelesu je Kanadčan končal pri štirih golih in desetih asistencah za skupno kar 14 točk na sedmih tekmah.

Anže Kopitar je letošnjo končnico zaključil z enim zadetkom in tremi asistencami. Za kralje je uspeh že uvrstitev v izločilne boje, a želje so bile precej večje od izpada v prvem krogu. Svojo zadnjo tekmo je s tem odigral legendarni kapetan kraljev Dustin Brown. Slovenski reprezentant je ob tem dejal: “Res ga bom pogrešal.”

Napredovali so tudi prvaki. Hokejisti Tampe so na sedmi tekmi z 2:1 ugnali Toronto. Napeto je bilo tudi na odločilnem srečanju med Bostonom in Carolino, s 3:2 je bila boljša slednja.