Nov mejnik Kopitarja ob polomu Kraljev, goliada v San Joseju

Hokej 29. Dec 20217:41 1 komentar

Po božičnem premoru, ki ga je vodstvo lige NHL uveljavilo zaradi zaostrenih razmer s koronavirusom, so se na ledene ploskve vrnili hokejisti v najmočnejši ligi na svetu. V noči na sredo so bile odigrane tri tekme, med drugim je s svojimi Kralji nastopil tudi Anže Kopitar.

A nadaljevanje sezone za franšizo iz Los Angelesa se ni začelo zmagovito. Tekma proti vodilni ekipi zahoda, Zlatim vitezom iz Vegasa, je razkrila vse pomanjkljivosti Kraljev. Ti so se v zaostanku dveh golov znašli v 11. minuti prve tretjine, ko sta v razmaku 26 sekund zadela Reilly Smith in Keegan Kolesar.

Tudi odgovor Anžeta Kopitarja in soigralcev je bil ekspresen, le 13 sekund po drugem golu Vegasa so domači znižali. Zadel je Adrian Kempe, edino točko na tekmi pa je kot podajalec vpisal tudi Hrušičan. A goliade v prvi polovici prvega dela še ni bilo konec, Vegas je prek Jonathana Marchessaulta spet ušel na dva gola prednosti.

Ko so gostje po slabih treh minutah druge tretjine z goloma Stephensona in Janmarka ušli že na 5:1, je bila tekma praktično odločena. Kings so z golom Trevorja Moora v 36. minuti z igralcem manj na ledu sicer znižali, a zaostanek pred zadnjim delom je bil visok.

Še povišal se je v 42. minuti, ko je drugič na tekmi zadel Marchessault. LA je nato v 46. minuti prek Alexa Iafalla uspel znižati na 3:6, a to je bil zgolj lepotni popravek ob 17. porazu v letošnji sezoni. Zmagovalci Stanleyjevega pokala ostajajo na 11. mestu razpredelnice s 33 točkami, a imajo za četrtim mestom Zahoda le šest točk zaostanka. Je pa res, da jih pred 13. mestom ločijo le tri točke. Naslednja tekma jih – če ne bo težav s koronavirusom – čaka v noči na petek, 31. decembra, ko bodo gostili Vancouver.

Kopitar si bo tekmo proti Vegasu sicer zapomnil, s podajo iz druge tretjine je namreč postal drugi najboljši asistent v zgodovini franšize iz Los Angelesa. Na drugem mestu je prehitel legendarnega Wayna Gretzkyja, zdaj ima skupno 673 podaj. Pred njim je le Marcel Dionne s 757.

V San Joseju kar 14 golov, odločali “penali”

Neverjetno tekmo pa so videli navijači v San Joseju. Domači Morski psi so gostili Arizono in Kojote ugnali šele po kazenskih strelih. Nič nenavadnega, boste rekli. A na semaforju je bil zapisan izid kar 8:7 za domače. Že po prvi tretjini je bilo 2:2, ko je San Jose dvakrat povedel, gostje pa so dvakrat izenačili.

V nadaljevanju so varovanci Boba Boughnerja štirikrat povedli z dvema goloma prednosti, a to ni bilo dovolj za zmago po rednem delu. Arizona je po zaslugi Gostisbehera in Ladda izenačila na 7:7 in tekmo popeljala v podaljšek, v katerem pa golov ni bilo. Odločili so kazenski streli, domači so zadeli oba, gostje pa nobenega in San Jose se je veselil velike zmage.

V Kaliforniji so gledalci v rednem delu videli kar 14 golov:

Na tretji tekmi večera so aktualni prvaki lige Tampa Bay v ponovitvi lanskega finala s 5:4 po podaljšku ugnali Montreal Canadiens. Tekmo številnih preobratov je po 36 sekundah dodatnega časa odločil Ondrej Palat.