Nova zmaga kraljev, ki so vse bližje končnici

Hokej 24. Feb 20227:31 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL na gostovanju s 3:2 premagali Arizono Coyotes. Kapetan kraljev Anže Kopitar v dvajsetih minutah in 13 sekundah ni dosegel točke, sprožil pa je dva strela na vrata tekmecev. Dvoboj je v zadnji tretjini odločil Šved Viktor Arvidsson.

V prvi tretjini ni bilo zadetkov, v drugi pa so padli štirje. Domače je v sedmi minuti tega dela igre v vodstvo popeljal Clayton Keller. Le 18 sekund pozneje je izenačil Blake Lizotte, minuto in 10 sekund po prvem golu na srečanju je goste v vodstvo povedel Arvidsson.

V 14. minuti drugega dela je izid izenačil Barrett Hayton. Dobre tri minute in pol pred koncem dvoboja je svoj drugi gol na srečanju dosegel Viktor Arvidsson.

Kralji so proti najslabši ekipi lige dosegli sedmo zmago na zadnjih enajstih tekmah ter se prebili na sedmo mesto zahodne konference z izkupičkom 27 zmag in 17 porazov ter sedmih odigranih podaljškov.

Trenutno so pri 61 točkah, 17 za vodilno ekipo lige Colorado Avalanche. Slednja je tudi zmagala, s 5:2 je nadigrala Detroit Red Wings.