Orkani nadaljujejo s sijajno zmagovalno serijo

Hokej 2. Jan 20237:45 0 komentarjev

Hokejisti Carolina Hurricanes so v ligi NHL zabeležili 11. zaporedno zmago. Na gostujočem ledu so po izvajanju kazenskih strelov s 5:4 ugnali New Jersey Devils.

Orkani nadaljujejo sijajno serijo. Na zadnjih 17 tekmah so vselej osvojili vsaj točko, slavili pa so 15-krat. S tem so se na lestvici vzhodne konference približali Boston Bruins, ki vodijo s 60 točkami. Carolina je pri 56.

Za zmago so se morali v nedeljo pozno zvečer po slovenskem času pošteno potruditi proti četrtouvrščeni ekipi vzhoda. Devils so trikrat izničili gol prednosti gostov, nato pa šest minut pred koncem povedli s 4:3 po zadetku Jesperja Bratta.

Slabi dve minuti kasneje je izenačil Martin Nečas, v petminutnem dodatku pa golov ni bilo. Pri kazenskih strelih je bil kot edini uspešen Andrej Svečnikov.

Tri točke je na dvoboju dosegel Bratt (2 gola in podaja), še trije hokejisti Caroline so v statistiko vpisali po dve točki. Vratar Antti Raanta je zbral 24 obramb, na drugi strani se je precej bolj izkazal domači čuvaj mreže Mackenzie Blackwood s 43 ustavljenimi streli, a ostal brez zmage.

“To sta točki, ki bi morali biti naši,” je po koncu dvoboja na kratko dejal Blackwood. “Težko je bilo karkoli ustvariti na ledu. Odlično pokrivajo prostor. Izjemno smo se borili, da smo sploh bili, kjer smo bili, na koncu pa dobili vsaj točko. Želeli smo si več,” pa je dodal trener New Jerseyja Lindy Ruff.

“Večkrat smo netipično za našo igro oddali plošček tekmecu. Tega po navadi ne počnemo. Proti tako kakovostni ekipi si tega ne smeš privoščiti, saj se zaletijo v tvojo tretjino in bum … Všeč pa mi je naša nepopustljivost,” je na drugi strani razlagal trener Caroline Rod Brind’Amour.

Ottawa prekinila črn niz

Na preostalih tekmah so Ottawa Senators prekinili niz šestih zaporednih zmag Buffalo Sabres. Slavili so s 3:1, ob domači zmagi pa je dva zadetka dosegel 20-letni Nemec Tim Stützle.

New York Rangers so v gosteh s 5:3 ugnali Florida Panthers. Šest hokejistov Rangers, ki so napredovali na sedmo mesto vzhodne konference, je ob tem doseglo po dve točki.

San Jose Sharks so prav tako v gosteh s 5:2 ugnali Chicago Blackhawks. Ti so izgubili še 12. na zadnjih 13 tekmah. Eric Karlsson je zabeležil dve podaji, na lestvici strelcev pa je kot najboljši branilec v ligi na visokem četrtem mestu s 53 točkami (13 golov, 40 podaj) po 39 odigranih tekmah.

Pred domačimi navijači so slavili Seattle Kraken, ki so bili s 4:1 boljši od New York Islanders. Na lestvici zahoda so Kraken napredovali na sedmo mesto.